Koniec sierpnia pod znakiem U.S. Kids Poland Championship

17 sierpnia 2017

Już za dwa tygodnie rozpocznie się kolejny rok szkolny. Zanim jednak dzieci i młodzież powrócą do klas, czeka na nich U.S. Kids Poland Championship. Zawody odbędą się w dniach 28-29 sierpnia na polu First Warsaw G&CC.

The U.S. Kids Golf World Championship to jedne z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie golfa juniorów. Koncepcja turnieju bazuje na formacie strokeplay brutto i podziale na grupy wiekowe w kategoriach chłopcy i dziewczynki. Limit wiekowy to 4-18 lat.

W przeciwieństwie do innych turniejów juniorskich zawodnicy są zachęcani do gry z caddiem (rodzic, przyjaciel, trener), dzięki czemu zawody stają się wspaniałym, rodzinnym przeżyciem.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zakwalifikują się do europejskiego finału w Szkocji w 2018 r.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie First Warsaw G&CC: TUTAJ.

Europejska edycja U.S. Kids to zawody rozgrywane na historycznych, szkockich polach typu links od 2008 roku. Ich organizatorzy stawiają sobie za cel zaprezentowanie nowej generacji graczy i wyłonienie młodych golfowych gwiazd. Najlepsi gracze z krajów Europy Zachodniej stawiają czoła tzw. reprezentantom międzynarodowym, czyli „reszcie świata”. W turnieju rywalizuje ponad 500 juniorów z przeszło 30 krajów.

Fundacja U.S. Kids Golf powstała w 2001 roku. Organizacja stawia sobie za cel przede wszystkim propagowanie gry w golfa wśród dzieci i młodzieży w duchu fair play. Obecnie pod patronatem fundacji rozgrywanych jest blisko 400 turniejów rocznie.

Fot. First Warsaw G&CC