Mistrzowie Polski Grup Handicapowych wyłonieni

Zakończyła się trzydniowa rywalizacja na pomorskich polach (Postołowo, Tokary Sierra) w Citi Handlowy Mistrzostwa Polski HCP, które odbyły się w dniach 4-6 sierpnia. Zawody wyłoniły mistrzów w 7 kategoriach handicapowych.

Zawody rozpoczęły się w czwartek w Postołowie, skąd golfiści przenieśli się na drugą , piątkową rundę do Tokar. Gospodarzem finału była Sierra GC.

W grupie HCP do 8,0 zwycięstwo wywalczył reprezentant SPAR Polska GC, Bogdan Bigus. Arkadiusz Majsterek (A&A GC) i Henryk Konopka (Sierra GC) zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tej grupie.

Triumfatorem w gronie zawodników z HCP 8,1 – 11,0 został Leszek Kunc (Bydgoski KG). Kolejno za nim uplasowali się golfiści z Binowo Park GC i SPAR Polska GC: Kazimierz Mendak i Leszek Bać.

Medal dla mistrza Polski w grupie HCP 11,1 – 14,0 trafił w ręce Artura Dudka (Modry Las GC). Tytuł wicemistrza zdobył jego syn Franek Dudek (First Warsaw G&CC), a podium zamknął Piotr Witkowski (Gdańsk G&CC).

W kategorii handicapowej 14,1 – 17,0 pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Kołodziejski (First Warsaw G&CC), drugie – Wojciech Adamczyk (Play GC), a trzecie – Piotr Olearnik (Gradi GC).  Najlepiej wśród pań zagrała Małgorzata Jacyna-Witt (Binowo Park GC).

Grzegorz Czelej (KG Wierzchowiska) został mistrzem Polski w grupie HCP 17,1 – 20,0. Na drugiej pozycji uplasował się Jacek Wodzyński (Gdańsk G&CC), a na ostatnim medalowym – Łukasz Boruc (Polish Golf Legends GC). Tytuł najlepszej kobiety otrzymała Małgorzata Yusufali (Mazury G&CC).

W grupie HCP 20,1 – 23,0 triumfował Krzysztof Zygalski (Gorzowski KG Zawarcie). Natomiast Krzysztof Borkowski (Tokary GC) został pierwszym wicemistrzem tej grupy, a Marcin Kozubek (Tokary GC) II wicemistrzem. Medal dla najlepszej kobiety otrzymała Beata Bednarek-Zielińska (Golf Park Józefów).

Zwycięzcą ostatnie grupy HCP 23,1 – 32,0 został Hieronim Siwiec (Kraków Valley G&CC). Drugie miejsce zdobyła Krystyna Sitek (Podkarpacki KG), a trzecie Dobiesław Daciuk (Royal Kraków G&CC).

Podobnie jak w Tokarach, dziś również zostały rozgrane konkursy, które wygrali: longest drive – Małgorzata Yusufali (Mazury G&CC) i Mikołaj Geritz (Sobienie Królewskie G&CC) oraz w nearest to the pin Aneta Aloksa-Majewska (Binowo Park GC) i Krzysztof Klicki (Sobienie Królewskie).

Wyniki Citi Handlowy VII Mistrzostwa Polski HCP (Pomorze, 4-6 sierpnia)