Gradecki w pierwszej „10” w St Andrews Links Trophy

13 czerwca 2017

W dniach 9-11 czerwca odbył się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów amatorskich na świecie – St Andrews Links Trophy. Do rundy finałowej zakwalifikował się Mateusz Gradecki. Polak zajął wysokie 10 miejsce.

Zawody zgromadziły czołowych golfistów amatorów z całego świata. Przez pierwsze dwie rundy stawką było przejście cut’a na poziomie par. Do składającego się z dwóch rund finału rozgrywanego na The Old Course zakwalifikowało się 45 najlepszych zawodników. Wśród nich znalazł się Mateusz Gradecki, na co dzień broniący barw Gradi GC.

Polak podczas pierwszej rundy odnotował wynik jednego uderzenia powyżej par pola, a przez kolejne dwie zagrał 71 oraz 72. Swój najlepszy rezultat Gradecki wypracował podczas rundy finałowej – 68 (-4). Tym samym awansował w klasyfikacji końcowej do pierwszej dziesiątki zawodników.

Tegorocznym mistrzem został Anglik Matthew Jordan (168. WAGR) z sumą 277 uderzeń (-11).

St Andrews Links Trophy, rozgrywany od 1989 r., jest jednym z najlepiej punktowanych turniejów w rankingu WAGR. Przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2018 r.

Kolejne zmagania biało-czerwonych już w przyszłym tygodniu. Mateusz Gradecki (Gradi GC) i Jan Szmidt (Toya G&CC Wrocław) przystąpią do rywalizacji w The Amateur Championship na polach Royal St. George’s i Prince’s (19 – 24 czerwca).

Wyniki St Andrews Links Trophy TUTAJ.

Fot. Strzały na Fairwayu