6 czerwca drugi Międzynarodowy Dzień Golfa Kobiet

5 czerwca 2017

W najbliższy wtorek – 6 czerwca – obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Golfa Kobiet. Z tej okazji 695 klubów golfowych z 46 państw zaprasza płeć piękną na bezpłatne zajęcia promujące kobiecy sport. Do akcji przyłączyło się kilkanaście polskich obiektów.

Przedsięwzięcie ma globalny zasięg – panie mogą poznawać tajniki golfa w przeróżnych zakątkach globu – od gigantycznego kompleksu pól Mission Hills w Chinach, przez Australię, Mauritius, Nigerię, RPA aż do Alaski. Swój akces zgłosiło również kilkaset europejskich klubów, na czele z prestiżowymi polami w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii (m.in. Real Club Valderrama) czy Szwajcarii. Nie zabrakło Polski – na mapie lokalizacji znajdują się aktualnie następujące obiekty – A&A Arkadia GC w Pabianicach, podszczecińskie Binowo GC, stołeczne obiekty Golf Park Józefów, Golf Parks Poland, Kuźnia Golfa i Sobienie Królewskie G&CC, a dalej Gradi GC w Brzeźnie, zielonogórski Przytok Golf Resort, pomorskie Tokary GC i gorzowskie Zawarcie.

„Również w naszym kraju uczestniczki dostaną możliwość skorzystania z darmowych lekcji i wielu atrakcyjnych zniżek przygotowanych specjalnie dla nich. Wiele klubów przygotowało dodatkowe atrakcje” – mówi Dominika Antoniszczak, ambasadorka tej akcji na Polskę.

Przykładowo w Sobieniach Królewskich kapitan klubu Urszula Stanowska zaplanowała nie tylko akademię dla początkujących i zaawansowanych, ale również warsztaty makijażu czy spotkanie z sędzią golfowym. Sklep Golfhelp zaoferuje tego dnia zniżki dla pań, a w stołecznej Kuźni Golfa powstanie strefa biznesowa i kącik zabaw dla dzieci.

„Część zaawansowanych golfistek obchodzić będzie ten dzień iście sportowo – rywalizując w rozpoczynającym się w poniedziałek największym kobiecym turnieju Dr Irena Eris Ladies Golf Cup” – dodaje Antoniszczak.

Inicjatywa dotarła nad Wisłę z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenie Golfa Kobiet.

„Dzięki naszej współpracy z inicjatorką akcji – Amerykanką Elisą Gaudet – możemy zaprosić Polki do udziału w tym wydarzeniu. Najważniejsze, to zachęcić kobiety do gry, gdyż wciąż stanowimy w sporcie mniejszość. Taki dzień to okazja nie tylko do integracji środowiska golfistek, ale do promocji naszej dyscypliny samej w sobie” – informuje prezes PSGK Elżbieta Panas.

Organizatorzy akcji w 2016 r. zaczęli zachęcać obiekty golfowe, zarówno publiczne, jak i prywatne do zaangażowania się w realizację projektu polegającego głównie na organizacji bezpłatnych zajęć dla kobiet: 2 godzin gry i nauki golfa oraz 2 godzin integracji kobiet.

„Od jakiegoś czasu przemysł golfowy szukał sposobów na zaangażowanie kobiet, więc jestem dumna z faktu, że to jednodniowe wydarzenie wprowadza tysiące nowych adeptek naszego sportu” – powiedziała Gaudet.

„Ważne jest, aby branża golfowa zrozumiała, że ​​kobiety stanowią 85% wszystkich zakupów konsumenckich i odgrywają w tym sporcie ważną rolę, również ekonomiczną” – dodała inicjatorka wydarzenia.

Partnerami Międzynarodowego Dnia Golfa Kobiet są m.in.: IGF, World Golf Foundation, LPGA, LET i European Tour Properties.

Więcej na oficjalnej stronie wydarzenia: www.womensgolfday.com, a także Facebook’u, Twitterze oraz Instagramie.

Tekst: Anna Kalinowska

Fot. Women’s Golf Day/ PSGK