Znamy Mistrzów Regionów 2017

Trzy dni regionalnych zawodów (5-7 maja) na czterech polach golfowych w Polsce wyłoniły zwycięzców Mistrzostw Regionów. Od tego roku turnieje (klasyfikacja mężczyzn) są zaliczane do rankingu WAGR.

REGION PÓŁNOC – Mazury G&CC

Do podolsztyńskich Naterek przyjechało 63 zawodników, w tym 11 kobiet. Rywalizacja o cenne punkty WAGR toczyła się od początku między członkami kadry narodowej juniorów: Jakubem Dymeckim (Tokary GC) i reprezentantem Sobieni Królewskich, Alejandro Pedrycem. Różnicą dwóch uderzeń wygrał Pedryc, który jako jedyny uzyskał wynik poniżej par pola. Trzecie miejsce zajął Michał Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC) z sumą 226.

Wśród kobiet triumfowała juniorka z Lisiej Polany, Zofia Wójcik z rezultatem 259. Tym samym wyprzedziła Alicję Milewską (Mazury G&CC) – 283, oraz Agnieszkę Predko-Engel (Golfostok Białystok) – 286.

Wyniki – TUTAJ

Klasyfikacja mężczyzn

1. Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) – 214 (-2)
  2. Jakub Dymecki (Tokary GC) – 216 (par)
  3. Michał Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC) – 226 (+10)

Klasyfikacja kobiet

1. Zofia Wójcik (KG Lisia Polana) – 259
  2. Alicja Milewska (Mazury G&CC) – 283
  3. Agnieszka Predko-Engel (Golfostok Białystok) – 286

REGION POŁUDNIE – Gradi GC

Mistrzostwa Regionu Południowego odbyły się na polu golfowym Gradi GC. Wystartowało w nich 57 golfistów i golfistek. Najlepszy wynik turnieju uzyskał Andrzej jr. Wierzba (Sobienie Królewskie G&CC) – 4 uderzenia powyżej par pola (217). Drugi w klasyfikacji mężczyzn, z jednym uderzeniem więcej, był Jakub Urbański (Toya G&CC). Reprezentant wrocławskiego klubu podczas drugiej rundy trafił Hole-in-One na dołku nr 3 (par 3). Trzeci rezultat uzyskał zawodnik Armady GC, Michael Trna – 224.

Najlepszą golfistką w Regionie Południowym została Anastazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC), która uzyskała sumę 241. Różnicą 11 uderzeń wyprzedziła Martynę Dymnicką (Dolnośląski KG) oraz Brygidę Morańską (Śląski KG), która zajęła trzecie miejsce (264).

1. Andrzej jr. Wierzba (Sobienie Królewskie G&CC) – 217 (+4)
  2. Jakub Urbański (Toya G&CC) – 218 (+5)
  3. Michael Trna (Armada GC) – 224 (+11)

1. Anastazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC) – 241
  2. Martyna Dymnicka (Dolnośląski KG) – 254
  3. Brygida Morańska (Śląski KG) – 264

REGION WSCHÓD – First Warsaw G&CC

Mistrzostwa Wschodu cieszyły się największą frekwencją – zgromadziły blisko 90 golfistów. W Rajszewie triumfowali zwycięzcy, rozgrywanego również na polu FWGCC, PZG Masters 2016: William Carey (First Warsaw G&CC) – 216 uderzeń, oraz Amanda Majsterek (A&A GC) – 244 uderzeń.

Drugie miejsca przypadły Mikołajowi Kniagininowi (Sobienie Królewskie G&CC) oraz Idze Józefiak (Golf Park Józefów). Natomiast w obu klasyfikacjach, mężczyzn i kobiet, trzecie miejsca zostały zajęte ex aequo. Na ostatnim stopniu podium stanęli Bruno Horst (Krakowski KG r. zał. 2002) z Markiem Tymińskim (Warsaw Golf Links) oraz na podium kobiecym Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC).

1. William Carey (First Warsaw G&CC) – 216 (par)
2. Mikołaj Kniaginin – 229 (+13)
T3. Bruno Horst (Krakowski KG r. zał. 2002) – 239 (+23)
T3. Marek Tymiński (Warsaw Golf Links) – 239 (+23)

1. Amanda Majsterek (A&A GC) – 244
2. Iga Józefiak (Golf Park Józefów) – 256
3. Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC) – 272

REGION ZACHÓD – Binowo Park GC

Pole golfowe Binowo Park GC było gospodarzem Mistrzostw Regionu Zachodniego, w których udział wzięło 57 osób. Pierwszy w klasyfikacji mężczyzn był Filip Kowalski (Tokary GC) z wynikiem 227 (+11). O 3 uderzenia więcej (230) zagrali Szymon Olszewski (Binowo Park GC) oraz Kamil Nowak (Kalinowe Pola GC), którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Podium golfistek zostało zdominowane przez reprezentantki gospodarzy. Najlepszy wynik uzyskała Dorota Mida (256) przed Małgorzatą Jacyną-Witt (272) oraz Anetą Aloksą-Majewską (284).