Liga NCAA: Gradecki w pierwszej dziesiątce General Hackler 

13 marca 2017

Mateusz Gradecki po raz kolejny w tym sezonie uczelnianych rozgrywek  pokazał solidną grę, plasując się na dzielonym dziewiątym miejscu (144, par) w General Hackler Championship. Z powodu warunków pogodowych niedzielny finał został odwołany.

84 zawodników z 15 amerykańskich uniwersytetów zakończyło turniej już w sobotę, po rozegranych dwóch rundach. Załamanie pogody, które nawiedziło północą część kraju, wpłynęło na decyzję organizatorów o anulacji ostatniego dnia zawodów.

Najniższy wynik, 9 uderzeń poniżej par pola, uzyskał Will Zalatoris (17. WAGR) reprezentujący Wake Forest. Ian Holt (271. WAGR) i Paul McBride (97. WAGR) zajęli odpowiednio drugie (-8) i trzecie miejsce (-7).

Mateusz Gradecki, grający w barwach ETSU, zagrał obie rundy na par i tym samym uplasował się na dziewiątej pozycji. Zagrał najlepiej ze swojej ekipy, która w klasyfikacji drużynowej zajęła także dziewiąte miejsce (596, +20). Wygrali zawodnicy Wake Forest (561, -15).

Kolejny występ Bukanierów i Gradeckiego odbędzie się w najbliższy piątek podczas Schenkel Invitational na polu Forest Heights w Statesboro w stanie Georgia.

Wyniki General Hackler Championship: TUTAJ.

Fot. Strzały na Fairwayu