Trzecia edycja Ski&Golf z udziałem snowboardzistów

13 lutego 2017

Już 11 marca wystartuje kolejna odsłona rywalizacji dla miłośników golfa i białego szaleństwa, III Turniej Ski&Golf Uzdrowisko Ustroń. Formuła zawodów nawiązuje do podobnych imprez organizowanych od wielu lat z powodzeniem w krajach alpejskich.

*** AKTUALIZACJA 8.03.2017 ***

Niestety warunki atmosferyczne uniemożliwiają rozegranie slalomu na stoku Poniwiec. W związku z powyższym organizatorzy poinformowali, że trasa slalomu została przeniesiona na stok Złoty Groń w Istebnej.

Więcej informacji na stronie Armada GC.


Pierwsze dwie edycje turnieju golfowego połączonego z rywalizacją w slalomie gigancie spotkały się ze sporym zainteresowaniem. W tym roku organizatorzy zaprosili do zmagań także snowboardzistów, którzy będą walczyć we własnej kategorii. Na starcie stanie m.in. Michał Ligocki, który został ambasadorem zawodów.

Pierwszego dnia (11 marca) zawodnicy walczyć będą na stoku Poniwiec w Ustroniu w slalomie gigancie, a drugiego (12 marca) na polu golfowym Armada Golf Club w Bytomiu. Celem turnieju jest wyłonienie najlepszych golfistów w kategorii narciarskiej i snowboardowej. Do klasyfikacji generalnej zaliczone zostaną dwa wyniki: z rundy golfa brutto oraz czasu lepszego z dwóch przejazdów slalomu giganta pomnożony przez współczynnik 2.

Sponsorem tytularnym turnieju jest Uzdrowisko Ustroń – jeden z największych w Europie kompleksów uzdrowiskowych. Zawody uzyskały także patronat Polskiego Związku Golfa.

Tradycja turniejów golfowo – narciarskich już od kilkunastu lat wpisuje się w kalendarz miłośników tych dwóch sportów. W poprzednich latach w Ski&Golf World Championship udział wzięli m.in. Bode Miller, Kalle Palander, Thomas Sykora, Björn Einar Romören, Reinfried Herbst czy Werner Franz. W tym roku Mistrzostwa Świata Ski&Golf odbędą się w dniach 11-13 maja w austriackim Zell am See-Kaprun.

Szczegóły, regulamin oraz zapisy na III Turniej Ski&Golf Uzdrowisko Ustroń na stronie Armady GC: TUTAJ.

skigolf