Gradecki z szansą na przepustkę do turnieju PGA Tour

3 lutego 2017

W dniach 3-5.02.2017 na polu Ocean Forest Golf Club w stanie Georgia odbędzie się Jones Cup Invitational, który gromadzi co roku kilkudziesięciu najlepszych zawodników z amerykańskich uczelni. W walce o dziką kartę do turnieju PGA Tour – RSM Classic – weźmie udział Mateusz Gradecki.

Udział w zawodach odbywa się głównie na podstawie zaproszeń adresowanych do wyróżniających się graczy na podstawie wyników m.in. w turniejach ligi NCAA oraz miejsc w rankingach WAGR i Collegiate.

Dla Gradeckiego (312. WAGR) będzie to drugi występ w Jones Cup. W ubiegłym roku Polak zajął 52. miejsce z wynikiem 236 uderzeń (+20) i zaliczono jego występ do udanych. Przed tegoroczną edycją zawodów Mateusz jest jednak pozytywnie nastawiony: „Rok temu nie pokazałem się na Jones Cup z najlepszej strony, ale moja gra jest obecnie w znacznie lepszym miejscu. Ocean Forest należy do jednych z najbardziej wymagających pól, a warunki nie należą do łatwych – zazwyczaj wieje tam bardzo silny wiatr”.

W 2016 r. podczas Jones Cup świetny rezultat odnotował Adrian Meronk, który uplasował się tuż za podium na 4 pozycji z suma 221 (+5), ex-aequo z graczami z Austrii i USA. Zwycięzcą został Amerykanin Beau Hossler.

Jones Cup rozgrywa się na otwartym w 1995 r. polu Ocean Forest Golf Club, na którym odbywały się takie zawody jak Georgia State Amateur Championship, Southern Amateur Championship i Walker Cup.

Livescoring Jones Cup Invitational 2017 TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl