Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Gradecki w pierwszej dwudziestce prestiżowego Jones Cup

Mateusz Gradecki, jedyny Polak zaproszony do tegorocznej edycji Jones Cup, uplasował się na dzielonym 16 miejscu. Trzy dni rywalizacji na polu Ocean Forest GC zakończył z wynikiem 224 (+8). Zwycięzcą został Amerykanin Braden Thornberry z sumą 212 (-4).

Występ 22-letniego Polaka (312. WAGR) należy uznać za udany i będący dobrym zwiastunem tegorocznej formy Mateusza. Pierwszą rundę zagrał na 76 uderzenia (+4) klasyfikując go na 44 miejscu. Kolejnego dnia Gradecki okazał się być w lepszej dyspozycji i awansował o 33 oczka w górę uzyskując najniższy wynik rundy (razem z liderem Thornberry’m) – 72 uderzenia (par). Finał zagrał ponownie na 76 i ostatecznie z wynikiem +8 zajął 16 pozycję.

Od początku turnieju na czele klasyfikacji znajdował się 19-letni Braden Thornberry (61. WAGR). Jako jedyny zawodnik zakończył zawody z rezultatem na minusie (212; -4). Tym samym wyprzedził aż o 5 uderzeń zawodnika z drugiej lokaty – Maxa McGreevy (73. WAGR) oraz Cole Hammer’a (115. WAGR), który zamknął podium (218; +2).

Każdego roku turniej Jones Cup Invitational gromadzi kilkudziesięciu najlepszych zawodników z amerykańskich uczelni, a ich zwycięzca zdobywa prawo gry w turnieju PGA Tour – McGladrey Classic.

Następny występ Mateusza Gradeckiego razem z drużyną East Tennessee State University odbędzie się już 20 lutego podczas turnieju The Prestige (20-23 luty 2017, La Quinta, Kalifornia) w ramach rozgrywek ligi NCAA.

Wyniki: TUTAJ.