Zaproszenie dla członków KN i juniorów na konsultacje do NCS PZG

25 stycznia 2017

Zapraszamy wszystkich członków KN oraz juniorów zrzeszonych w PZG z trenerami na bezpłatne konsultacje w Studiu Treningowym Narodowego Centrum Szkolenia PZG.

Rolą Studia jest przede wszystkim zaspokojenie rosnących potrzeb związanych z prowadzeniem treningu zimą, co w naszych warunkach klimatycznych jest niezwykle istotne. Kadrowicze i juniorzy mogą umawiać się na indywidualne oraz grupowe konsultacje szkoleniowe, a także treningi i testy Narodowego Programu Rozwoju Juniorów, które odbywają się z trenerem kadry narodowej Mike’iem O’Brienem.

„Narodowe Centrum Szkolenia jest obiektem, który może służyć nie tylko kadrowiczom. Każdy junior może umówić się na analizę procesu treningowego, testy lub na zaplanowany trening po wcześniejszej konsultacji” – powiedział O’Brien.

Studio jest także dostępne dla trenerów sekcji juniorskich, partnerów Narodowego Programu Rozwoju Juniorów, którzy chcieliby potrenować ze swoimi zawodnikami lub przeanalizować ich postępy samodzielnie lub z trenerem kadry.

Do dyspozycji zawodników są następujące trenażery i urządzenia treningowe:

  • System V1 do video analizy swingu,
  • Flightscope X2, który umożliwia m.in. radarową analizę lotu piłki,
  • aparat K-Vest 6D, pokazujący łańcuchy kinematyczne badanego i analizujący jego ruch ciała wraz z ćwiczeniami biofeedback,
  • SAM Putt Lab  do analizy puttowania,
  • oraz SAM Balance Lab, czyli urządzenie pokazujące rozłożenie środka ciężkości i nacisku podczas całego ruchu.

Oprócz wymienionych specjalistycznych systemów kontroli i analizy w Studio znajdują się m.in. profesjonalne maty i siatki oraz wiele innych urządzeń treningowych pozwalających na przeprowadzenie efektywnych treningów golfowych.

Możliwa jest także ocena ukierunkowanej sprawności fizycznej zawodników (TPI) oraz przeprowadzenie ćwiczeń poprawiających deficyty fizyczne przy wykorzystaniu urządzeń fitness dostępnych w centrum.

Narodowe Centrum Szkolenia PZG zostało otwarte pod koniec 2014 r. i uznawane jest za jedno z najnowocześniejszych tego typu rozwiązań treningowych w tej części Europy. Od inauguracji działalności stało się siedzibą sztabu szkoleniowego PZG, miejscem organizacji zgrupowań i konsultacji objętych centralnym programem szkolenia kadry dofinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kontakt i rezerwacje terminów:
Mike O’Brien
+48 602 504 139
mobgolf@gmail.com

Fot. PZG

 dav