Szmidt w pierwszej dwudziestce podczas Mistrzostw Kataru

Zwycięzcą 31. Qatar Open Amateur Championship został Holender Pierre Verlaar Jr. (392. WAGR). Reprezentujący Polskę Jan Szmidt (Toya G&CC Wrocław) uplasował się na dzielonym 17 miejscu.

Turniej odbył się na polu Doha GC (par 72) w dniach 5-7 stycznia i zgromadził ponad 100 zawodników z całego świata. Najlepszym okazał się 18-letni Pierre Verlaar Jr z Holandii, który uzyskał łączny wynik 210 uderzeń (-6). Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Katarczyk Saleh Ali Al-Kaabi (-3) oraz Szwed Christofer Rahm (-1).

Po pierwszej rundzie Jan Szmidt (907. WAGR) został sklasyfikowany na 33 miejscu z rezultatem 78 uderzeń (+6). Drugiego dnia awansował o 11 oczek i tym samym znalazł się w gronie zawodników, którzy przeszli CUT’a. Runda finałowa należała do najlepszych w trakcie turnieju. Szmidt zagrał ją na  jedno uderzenie powyżej par pola. Polak zakończył rywalizację z łącznym wynikiem 227 (+11) na 17 miejscu razem z Souadi Ayoubem (Maroko) i Saud Al. Sharifem (Arabia Saudyjska).

Podczas każdej edycji Mistrzoswt Kataru na zwycięzcę czeka dzika karta na Commercial Bank Qatar Masters z cyklu European Tour, który  wtym roku odbędzie się w dniach 26-29 stycznia na polu Doha GC.

Wyniki końcowe: TUTAJ.