Martyna Mierzwa powalczy o miejsce w Ladies European Tour 2017

8 grudnia 2016

W dniach 9-12 grudnia w Maroku odbędzie się ostatni z czterech turniejów kwalifikacyjnych pierwszego etapu w ramach 2017 Lalla Aicha Tour School. W rywalizacji weźmie udział Martyna Mierzwa reprezentująca PGA Polska.

Zawody zgromadzą 57 zawodniczek z całego świata. Przed Polką cztery dni rywalizacji na polu Mohammedia GC (par 72), w której stawką jest awans do finałowych zmagań o stałe miejsce w przyszłorocznym Ladies European Tour (LET).

W zeszłym roku Mierzwa zakończyła Pre Qualifier Lalla Aicha Q School na wysokim 10. miejscu i dostała się do ostatniego etapu. Po dwóch dniach finałowej rywalizacji nie przeszła CUT’a i musiała pożegnać się z walką o LET 2016.

Lalla Aicha Tour School Final Qualifying odbędzie się również w Maroku, w dniach 17-21 grudnia.

Ladies European Tour Qualifying School, rozgrywany pod koniec roku, składa się z dwóch etapów. Pierwsza faza to kwalifikacja wstępna (pre-qualifying), w ramach której na przełomie listopada i grudnia w Afryce, Azji i Ameryce Południowej odbywają się cztery turnieje. Z każdej rywalizacji 30 najlepszych wyników (oraz remisy) awansuje do drugiego etapu (final qualifying). Zawodniczki, które w finałowych zmaganiach przejdą CUT’a oraz zajmą miejsce w pierwszej trzydziestce klasyfikacji końcowej otrzymują przepustkę do LET na kolejny sezon.

Livescoring dostępny TUTAJ.

Fot. Strzały na Fairwayu