Adrian Meronk w Mauritius Golf Masters

29 listopada 2016

Przed Adrianem Meronkiem ostatni w tym roku start. Najlepszy polski golfista otrzymał zaproszenie na Mauritius Golf Masters, który odbędzie się w dniach 29 listopada – 4 grudnia na polu Four Season GC w Anahicie (par 72).

Turniej, organizowany od 2010 r., cieszy się międzynarodową reputacją i na stałe wpisał się do kalendarza profesjonalnych golfistów, szczególnie z Europy i RPA. Podczas tegorocznej, siódmej edycji Mauritius Golf Masters zgromadzi 32 zawodowców, w tym graczy z European Tour, Sunshine Tour, czy Asian Tour. Pula nagród wynosi 100 000 euro.

Turniej rozpoczną dwa dni rywalizacji pro-am, 30 listopada (Four Seasons GC w Anahita) i 1 grudnia (Ile aux Cerfs GC), po których na zawodników czekają trzy rundy właściwego Mauritius Golf Masters.

Po bardzo owocnym i intensywnym sezonie, będzie to ostatni występ Polaka w 2016 roku. Sam przyznał, że mimo nieco wakacyjnej atmosfery, jest to jednak rywalizacja, która zapowiada się interesująco: „Jak na zawodowca przystało, turniej na Mauritiusie traktuję poważnie. Na liście startowej ma być m.in. najlepszy obecnie francuski gracz czyli Alex Levy, który regularnie gra w European Tour. Trzeba wykorzystać każdą okazję do sprawdzenia swoich sił na tle europejskiej czołówki i stale podnosić swoje umiejętności”.

Z planów na kolejne miesiące Meronk zdradził, że po powrocie do kraju planuje odpoczynek, a wraz z nowym rokiem zacznie się przygotowywanie do nowego sezonu.

„Mam zagwarantowane siedem startów w przyszłym sezonie w Challenge Tour. Będziemy musieli dobrze dobierać imprezy. Od tych startów będzie zależało, czy dostanę zaproszenia na inne turnieje. Sezon w Challenge Tour startuje dopiero w marcu, więc wcześniej będę chciał poszukać gdzieś szansy gry i treningu zagranicą. Być może wybiorę się na kilka tygodni do Portugalii, gdzie jest całkiem przyzwoita liga zawodowa” – dodał Meronk.

Livescoring Mauritius Golf Masters – TUTAJ..

Oficjalna strona turnieju: www.mauritiusgolfmasters.com

Fot. Strzały na Fairwayu