Oskar Zaborowski i Amanda Majsterek na prowadzeniu PZG Masters

1 października 2016

Po drugim dniu Citi Handlowy XII PZG Masters w klasyfikacji mężczyzn nastąpiło przetasowanie. Oskar Zaborowski (Gradi GC) prowadzi z wynikiem 145 (+1). Wśród golfistek bez zmian: Amanda Majsterek (A&A GC) pozostaje liderką.

Oskar Zaborowski przełamał dziś granicę par pola i jako jedyny zawodnik uzyskał dziś wynik na minusie (-3). Tym samym wyprzedził w klasyfikacji Williama Careya, który zagrał dziś +2 i ze stratą jednego uderzenia zajmuje drugie miejsce. Na trzeciej pozycji „luźniej” niż po pierwszym dniu. Cezary Łosko (Mazury G&CC) awansował do pierwszej trójki z ósmej pozycji z sumą 153 (+9).

Rywalizacja pań jest co raz bardziej zacięta. Gra o najwyższą stawkę rozstrzygnie się między trzema golfistkami. Na prowadzeniu znajduje się Amanda Majsterek (+18). Tuż za nią, ze stratą trzech i czterech uderzeń, są Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) oraz Monika Kowalewska (Sobienie Królewskie G&CC). Zawodniczka Sobieni zagrała dziś najlepszy wynik wśród zawodniczek (75) i „podskoczyła” o trzy pozycje w klasyfikacji.

Po dzisiejszej rundzie nastąpił CUT, którego przeszło 72 zawodników (+ remisy), w tym 12 golfistek. Jutro finał PZG Masters, po którym nastąpi podsumowanie całego sezonu i wręczenie nagród zarówno za turniej jak i za Ranking PZG.

Livescoring: TUTAJ 

Tee time’y: TUTAJ.

Wyniki: TUTAJ.

Więcej na polishchampionships.pl

Fot. Strzały na Fairwayu