Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Liga NCAA: Gradecki drugi w Bank of Tennessee Intercollegiate

W niedzielę zakończył się trzeci z kolei turniej w ramach nowego sezonu akademickiej ligi NCAA, Bank of Tennessee Intercollegiate. Po trzech dniach rywalizacji z wynikiem -11 drugie miejsce zdobył Mateusz Gradecki (Gradi GC), a jego uczelnia ETSU uplasowała się na 5. miejscu.

Od pierwszego dnia na polu Blackthorn Club (par 72) Mateusz Gradecki trzymał się czołówki klasyfikacji indywidualnej. Zarówno po piątkowej jak i sobotniej rundzie Polak zanotował wynik 4 uderzeń poniżej par pola. Finałowe zmagań 22-latek zakończył z rezultatem -3 i zajął dzielone, drugie miejsce. Jest to najlepszy do tej pory wynik Gradeckiego w jego czteroletniej historii reprezentowania uczelni East Tennessee State University, a zarazem trzecią najniższą sumą uzyskaną we wszystkich edycjach tych zawodów.

„Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Grałem solidnie cały weekend. Niedzielna gra była ciężka Parę uderzeń mi nie wyszło, a liczyła się precyzyjna gra. Zaskutkowało to bogeyami. Mimo to byłem bliski, aby zakończyć turniej siedmiona birdie na ostatnich dołkach. Udało się pięcioma, dzięki dobremu puttowaniu. Ostatnio dużo czasu poświęcam na trening tego aspektu gry. Mam nadzieję, że w kolejnych występach będzie równie dobrze, co teraz i będę mógł wspierać swoją drużynę” – powiedział Gradecki po turnieju.

Reprezentacja ETSU uplasowała się 5 pozycji z rezultatem -3. Triumfy w klasyfikacji drużynowej święcili zawodnicy z Virginii (-35), natomiast indywidualnie wygrał reprezentant Penn State – Charles Huntzinger (-13).

Kolejny występ ETSU i Mateusza Gradeckiego już w najbliższy piątek podczas Golf Club of Georgia Collegiate.