Szmidt w First Stage QSchool

27 września 2016

Dziś Jan Szmidt rozpoczął walkę podczas pierwszego etapu QSchool, rozgrywanego we Francji na polu Golf d’Hardelot. Do rundy finałowej zakwalifikują się zawodnicy z wynikiem +7 lub lepszym.

First Qualifying Stage Section C Golf d’Hardelot zgromadził 104 zawodników z 22 krajów świata, w tym 9 o statusie amatora. Jan Szmidt, reprezentujący klub Toya G&CC, jest jedynym Polakiem biorącym udział w tych zawodach.

First Stage European Qualifying School to jedno z największych wyzwań dla golfistów ze Starego Kontynentu. European Tour Qualifying School to cykl złożony z trzech poziomów. Na First Stage składa się osiem turniejów, które są rozgrywane pomiędzy wrześniem a październikiem. Najlepsi zawodnicy przechodzą do drugiego etapu Qualifying School, do którego zaliczają się cztery turnieje, wszystkie rozegrane zostaną w Hiszpanii. Ci, którzy wykażą się największymi umiejętnościami (i którym dopisze najwięcej szczęścia) przejdą do finałowego turnieju – Final Stage. 25 najlepszych golfistów ostatniego etapu, który rozegrany zostanie na polu PGA Catalunya również w Hiszpanii, otrzyma kategorię 15 w European Tour oraz kategorię 5 w Challenge Tour. Kategorie te służą określeniu, w ilu i w jakich turniejach poszczególnych serii zawodnicy mogą brać udział.

Livescoring TUTAJ.

Więcej informacji o QSchool: TUTAJ.

Fot. Strzały na Fairwayu