Półfinalistki DME Seniorek wyłonione

1 września 2016

Pierwsza runda meczowa zadecydowała o tym, które drużyny awansują do półfinałów Drużynowych Mistrzostw Europy Seniorek rozgrywanych na polu Sierra GC. O sobotni finał powalczą: Anglia, Belgia, Szwecja i Irlandia.

Na pogodę zawodniczki narzekać nie mogą – z każdym dniem jest co raz łaskawsza i co raz bardziej wakacyjna. Jednak każda runda to co raz większe emocje i co raz bardziej zacięta walka. W grupie 1-8 cztery team’y musiały pożegnać się z nadzieją na awans i marzeniem o europejskim pucharze najlepszej seniorskiej drużyny.

W pierwszym półfinale zmierzą się zawodniczki z Anglii i Belgii, które pokonały dziś odpowiednio Holandię (4:1) i Hiszpanię (3:2). W drugiej grupie półfinałowej wystartują zawodniczki ze Szwecji, które pokonały Francuzki 3:2, oraz Irlandki triumfujące nad Szwajcarkami 3.5:1.5.

Nie mniejsza rywalizacji towarzyszy rozgrywkom wśród seniorek walczących o miejsca 9-16. Wszystkie dzisiejsze zwycięstwa w tej grupie zakończyły się wynikami 4:1. Niemki pokonały Polki, Austriaczki zwyciężyły z Islandią, a Włoszki i Szkotki triumfowały nad zawodniczkami z Danii i z Czech.

W jutrzejszej meczowe rywalizacji Polki zmierzą się z Islandkami.

Tee time’y: FS 1-8S 1-8FS 9-16S 9-16

Livescore grupy A: http://goo.gl/0QVsRl 

Livescore grupy B: http://goo.gl/2msPB8

Wyniki 1-8

Wyniki 9-16

Galeria zdjęć na Facebook’u.

Fot. Strzały na Fairway’u/ Shots on the Fairway