Ladies Golf Tour Masters 2016: zwyciężczynie wyłonione

28 września 2016

W dniach 16-17 września został rozegrany Ladies Golf Tour Masters – ostatni z 11 turniejów serii organizowanego specjalnie dla pań przez Komisję Golfa Kobiecego PZG. W zawodach triumfowała Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC), a zwyciężczynią całego cyklu – Natalia Vogler (Kalinowe Pola GC).

W tym roku turnieje LGT zgromadziły prawie 170 pań, które gościły na polach: Mazury G&CC, Armada GC, Tokary GC, Zawarcie GC, Kalinowe Pola GC, Gradi GC, Toya G&CC, Lisia Polana GC, Postołowo GC, Amber GC, Śląski KG. Finał cyklu odbył się w Sierra GC.

Po dwóch dniach rywalizacji najlepszy wynik w LGT Masters uzyskała Oksana Wojtkiewicz z sumą 166. Na drugim miejscu, z trzema uderzeniami więcej, uplasowała się zeszłoroczna zwyciężczyni – Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC). Na ostatnim stopniu podium stanęła Małgorzata Brodowska (Sierra GC) z 18 uderzeniami straty do liderki.

W klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu Ladies Golf Tour najwięcej punktów zdobyła Natalia Vogler. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Elżbieta Panas i Bożena Kowalczykowska (Kalinowe Pola GC). Nagrodą główną jest wpisowe na turniej Polonia Open 2017 na Florydzie, USA –  ufundowaną przez prezesa PAGA (Polish-American Golf Association), Pawła Gąsiora z Nowego Jorku.

Podsumowania serii LGT 2016 dokonała całą przewodnicząca KGK Brygida Morańska: „Cykl spełnia oczekiwania komisji, bo skupia wokół tych turniejów panie o różnym poziomie zaawansowania gry. Formuła flightów umożliwia ich wspólną grę, a jest to szczególnie ważne dla początkujących zawodniczek – mają okazję zagrać z bardziej doświadczonymi. Taki sposób edukacji golfowej uważamy za najbardziej przyjazny: nie tylko można obserwować wspaniałą grę najlepszych zawodniczek w Polsce, ale pogłębić również reguły golfa oraz zasady etyki na „żywo”. Misja popierania i rozwoju kobiecego golfa w tym cyklu wygrywa”.

Głównym sponsorem cyklu było Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris: „KGK PZG jest bardzo wdzięczna sponsorowi, firmie LK Dr Irena Eris, za wszystkie nagrody w całym cyklu (brutto i netto). LK Dr Irena Eris od lat wspiera golf kobiecy w Polsce. Cieszymy się, że możemy współdziałać z tak nieocenionym partnerem przy popularyzacji tego sportu. Mamy nadzieję, że efekty tegorocznej współpracy zaowocują zwiększeniem liczby golfistek w naszym kraju” – dodaje Morańska.

Gratulujemy zwyciężczyniom. Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych zmaganiach i zapraszamy na przyszłoroczną edycję.

Seria Ladies Golf Tour organizowana jest przez komisję wraz z poszczególnymi klubami golfowymi. Zawody mają kategorię III w rankingu PZG, a turniej masters kategorię II. Turnieje adresowane są do wszystkich kobiet bez względu na wiek i prezentowane umiejętności golfowe. Ich celem jest bowiem, poza sportową rywalizacją, integracja dobrych i słabszych zawodniczek.

Kolejna edycja Ladies Golf Tour już w przyszłym roku.

Klasyfikacja stroke play brutto:

  1. Oksana Wojtkiewicz
  2. Elżbieta Panas
  3. Małgorzata Brodowska

Klasyfikacja stroke play netto:

  • Grupa HCP 0-18: Natalia Vogler, Katarzyna Bobińska, Marzena Szpilman
  • Grupa HCP 18,1-27: Hanna Pałdyna, Małgorzata Ścisk, Katarzyna Liszewska
  • Grupa HCP 27,1-36: Małgorzata Szrublowska, Danuta Freiherr, Małgorzata Kapsa
  • Grupa HCP 37-54: Ewelina Powszuk

Klasyfikacja końcowa LGT 2016:

  1. Natalia Vogler
  2. Elżbieta Panas
  3. Bożena Kowalczykowska

Nearest to the pin: Barbara Bobińska

Longest drive: Marzena Szpilman

Fot. Strzały na Fairwayu