Juniorzy bez awansu w DME Chłopców, dyw. 2

19 września 2016

W sobotę zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Chłopców, dywizji 2 – European Boys’ Team Championship, Division 2. Gospodarzem zawodów, drugi rok z kolei, było czeskie pole Golf Mladá Boleslav. Do dywizji 1 awansowały trzy najlepsze drużyny. Polacy uplasowali się na 8 miejscu.

W dniach 14-17 września dziewięć drużyn stanęło przed szansą wywalczenia awansu do grona 16 najlepszych, chłopięcych zespołów starego kontynentu.Do składu polskiej reprezentacji powołani zostali: Kuba Urbański (Toya G&CC), Philipp Pakosch (Kalinowe Pola GC), Filip Kowalski (Tokary GC), Konrad Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC), Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) i Kamil Nowak (Kalinowe Pola G&CC).

Pierwsze dwie rundy rozgrywane były w formacie stroke play. Na podstawie tych wyników drużyny podzielono na dwie grupy, które grały dalej w formacie match play o miejsca 1-4 i 5-9.

Po dwóch dniach stroke play biało-czerwoni byli sklasyfikowani na siódmym miejscu z sumą 781 uderzeń (+ 61). W fazie meczowej spotkali się najpierw z Turcją, która okazała się mocniejsza wygrywając 3:2. W kolejnym starciu Polacy wygrali z Chorwatami 5:0. Ostatnia walka, o utrzymanie 7 miejsca, była przegrana. Węgrowie pokonali biało-czerwonych 3:2. Polska ostatecznie zakończyła udział w turnieju na 8. pozycji.

W finale spotkały się reprezentacje Irlandii oraz Słowacji. Triumfem cieszyli się Irlandczycy, którzy pokonali rywali 5,5:1,5. Obie drużyn awansowały do dywizji 1. Ostatnie, trzecie, miejsce dające przepustkę do pierwszej ligi wywalczył zespół z Islandii w meczu ze Szwajcarią (6:1).

W tegorocznych mistrzostwach Europy chłopców, wśród najsilniejszych 16 drużyn kontynentu najlepszymi okazali się Francuzili, drudzy byli Niemcy, a trzeci Duńczycy. Czempionat dywizji 1. rozegrano na polu Diamond GC w Austrii w dniach 5-9 lipca. W przyszłym roku mistrzostwa odbędą się w Hiszpanii.

Pełne wyniki: TUTAJ.

Fot. Zdeněk Sluka / CGF