DME Seniorów: Polacy na 17. miejscu

7 września 2016

W tym samym czasie, co rozgrywany na Sierra GC czempionat europejskich seniorek, na słoweńskim polu Diners G&CC Ljubljana odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów. Polska ekipa zajęła 17 miejsce.

Mistrzostwa zgromadziły najlepszych graczy Starego Kontynentu powyżej 50 roku życia.Do walki o tytuł mistrzowskiej drużyny przystąpiło 18 europejskich składów, w tym biało-czerwoni. Zawody pod egidą Europejskiej Federacji Golfa rozgrywane były przez pierwsze dwa dni w formacie stroke play, a kolejne trzy dni w formacie match play według zajętych miejsc w trzech grupach 1-8, 9-16 i 17-19.

Do reprezentacji seniorów na te zawody zostali powołani: Arkadiusz Majsterek (A&A GC), Paweł Grzelak  (Binowo Park GC), Antoni Wierciński (Sierra GC), Maciej Odzimek (Wielkopolski KG), Ryszard Sobiesiak (Toya G&CC Wrocław) oraz jako kapitan Jan Morański (Śląski KG).

Po dwóch dniach stroke play najwyżej wśród Polaków ulokował się Maciej Odzimek, który z wynikiem 158 uderzeń zajął 75. miejsce. W pierwszej setce zawodników, na 92 pozycji, uplasował się Arkadiusz Majsterek (164) i zamykający „setkę” Ryszard Sobiesiak (168). Jan Morański  (176), Antoni Wierciński (179) i Paweł Grzelak (183) zajęli odpowiednio 106, 110 i 111 lokatę w klasyfikacji. Z łącznym wynikiem 840 uderzeń Polska awansowała do fazy meczowej z 17 miejsca.

W grupie z Polakami znalazły się również drużyny z Luksemburga i Słowacji. Według rozstawienia po stroke play polska reprezentacja rozegrała dwa mecze. Pierwszymi rywalami byli zawodnicy ze Słowacji, z którego Polacy wyszli zwycięsko 3.5:1.5. Wygrali foursome i dwa mecze singlowe, a jeden pojedynek zremisowali. W drugiej walce zmierzyli się natomiast z Luksemburczykami. Niestety przeciwnicy okazali się lepsi i wygrali 3:2. Ostatecznie polska drużyna seniorów zajęła 17 pozycję w klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcami Starego Kontynentu zostali Szkoci pokonując w finale Niemców 3.5:1.5. Zdobywcami brązowych medali zostali Anglicy, którzy wygrali z Włochami 3:2.

Wyniki: TUTAJ.

Galeria: TUTAJ.

Fot. GZS