Na Sierra GC seniorki powalczą o tytuł drużynowych mistrzostw Europy

29 sierpnia 2016

Od 30 sierpnia do 3 września 2016 roku pole golfowe Sierra Golf Club będzie miejscem rywalizacji najlepszych europejskich drużyn seniorek. Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek zgromadzą kilkanaście reprezentacji narodowych, w tym Polskę – gospodarza zawodów.

Turniej zgromadził 96 zawodniczek powyżej 50 roku życia z 16 krajów Starego Kontynentu. Zawody, przez pierwsze dwa dni rozgrywane będą w formacie stroke play, a następnie wejdą w fazę meczową podzieloną na dwie grupy A i B. Po raz pierwszy czempionat seniorek w takiej formule rozegrano w 2006 roku, w Belgii.

Polskę będą reprezentować: Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC), Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC), Elżbieta Górska (Binowo Park GC), Dorota Jankowska (Binowo Park GC), Sławomira Konieczna (Modry Las GC), Brygida Morańska (Śląski KG) oraz Małgorzata Brodowska (Sierra GC) jako kapitan. Będzie to debiut biało-czerwonych pań na tym turnieju.

„Cieszymy się, że tak wiele zawodniczek przybyło do Polski. To nasz pierwszy występ w historii tych zawodów. Nie ukrywamy, że czujemy presję. Na szczęście czujemy bardzo duże wsparcie i będziemy grać na pewno na swoje możliwości. Ciężko będzie rywalizować z seniorkami, które od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat mają handicap singlowy lub są byłymi zawodniczkami pro. Jednak potrafimy walczyć i damy z siebie wszystko” – zapowiedziały reprezentantki polskiej drużyny.

Podczas ceremonii Sebastian Magrian powitał w imieniu Sierra GC wszystkie panie oraz przedstawicieli EGA „To wieli zaszczyt móc gościć Europejską Federację Golfa i Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek w Polsce, na polu Sierra Golf Club. Jesteśmy dumni, że jesteście z nami. Mam nadzieję, że najbliższy tydzień będzie pełen golfowych wyzwań i będziecie miło ten czas wspominać. Powodzenia i niech wygra najlepsza drużyna”.

Kilka słów dodał także David Bird z Komitetu Turniejowego EGA „To już jedenasta edycja Drużynowych Mistrzostw Europy Seniorek. W tym roku czeka Was rywalizacja na polu Sierra GC, które jest przepięknym i wymagającym obiektem. Wiele z Was reprezentuje swój kraj od dobrych kilku lat; niektóre może i nawet od czasów juniorskich, a dla niektórych może być to debiut w drużynie – jakikolwiek macie golfowy staż pamiętajcie, że najbliższe dni upłyną Wam pod znakiem przyjaźni i nowych znajomości. Jednak przede wszystkim golf to gra, którą należy się cieszyć. Grajcie swój najlepszy golf i życzę Wam wszystkim powodzenia”.

Wyniki będzie można śledzić TUTAJ.

Tee time’y TUTAJ.

Fotogaleria wkrótce na Facebook’u.

Fot. Strzały na Fairwayu/ Shots on the Fairway