Katarzyna Selwent na prowadzeniu MP Kobiet

6 sierpnia 2016

Po drugim dniu Citi Handlowy XII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kobiet na pozycję liderki wysunęła się Katarzyna Selwent (Przytok GC). Drugie miejsce zajmuje Barbara Borin (Włochy), a trzecie ex aequo Dominika Gradecka (Gradi GC) i Dorota Zalewska (Binowo Park GC).

Na polu Modry Las GC Katarzyna Selwent prześcignęła dziś rywalki. Zawodniczka Przytok GC zagrała dziś jedno uderzenie poniżej par pola (71), co pozwoliło jej awansować o cztery oczka do góry – na pierwsze miejsce w klasyfikacji (150).

„Jestem zadowolona z dzisiejszej rundy, szczególnie że poprawiły się warunki pogodowe. Wczoraj na dwóch dołkach, niestety jednych z najprostszych (nr 13 i 15), zagrałam po triplu. Grając potem dwa birdie na dołkach nr 17 i 18 udało mi się obronić 79. Natomiast dzisiaj byłam cały czas skupiona i spokojna. Do końca nie wiedziałam jaki zagrałam wynik – zależało mi na tym, żeby koncentrować się na każdym strzale osobno. Udało mi się zagrać 4 birdie, sporo parów i miałam parę na prawdę dobrych approach’ów” – powiedziała Selwent.

Różnicą dwóch uderzeń goni ją reprezentantka Włoch Barbara Borin, która uzyskała dziś rezultat 77 (152). Pierwsze trzy miejsca zamykają Dominika Gradecka i Dorota Zalewska z sumą 154.

Jutro runda finałowa, która wyłoni mistrzynię Polski 2016.

Tee time’y TUTAJ.

Wyniki TUTAJ.

Livescoring TUTAJ.

Więcej na polishchampionships.pl

Fot. strzalynafairwayu.pl