Francuzki na prowadzeniu po pierwszym dniu Drużynowych ME Seniorek

30 sierpnia 2016

Na polu Sierra GC 96 seniorek stanęło dziś do rywalizacji o puchar mistrzyń Europy. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej po pierwszej rundzie stroke play zajmuje zespół z Francji z liczbą 385 uderzeń.

„Polska gościnność się potwierdza – jest wspaniała, ale pogodę mogliście zamówić trochę lepszą” – żartowały dziś hiszpańskie zawodniczki. Włoszki również potwierdziły, że do silnego wiatru i deszczu nie są przyzwyczajone. Natomiast drużyna szkocka czuła się jak u siebie: „U nas tak wygląda środek lata, także nie możemy narzekać. I tak jest wyjątkowo ciepło”.

Humory dopisywały większości drużyn, ale najbardziej były zadowolone Francuzki. Uzyskały najlepszy drużynowy wynik 385 (+25). Z jednym uderzeniem mniej – na drugim miejscu – plasują się golfistki z Irlandii, a na trzecim Hiszpanki z rezultatem 389 (+29).

Najniższy dzisiejszy wynik, 2 uderzenia powyżej par pola (74), zagrały dziś aż trzy seniorki: Sylvie van Molle (BE), Nathalie Lamboult (FRA) oraz Sheena McElroy (IRL).

Wśród Polek najwyżej, na 53. miejscu, plasuje się Elżbieta Górska (Binowo Park GC) i Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC) z wynikiem 83 uderzeń. Drużynowo ekipa biało-czerwonych zajmuje szesnaste miejsce.

Tee time’y: TUTAJ

Wyniki indywidualne: TUTAJ

Wyniki drużynowe: TUTAJ

Livescore: TUTAJ

Galeria: TUTAJ

Fot. Strzały na Fairwayu/ Shots on the Fairway

slider