DME Seniorek: od jutra faza match play

31 sierpnia 2016

Zakończył się drugi dzień stroke play podczas Drużynowych Mistrzostw Europy Seniorek, które odbywają się na polu Sierra GC. Od czwartku do soboty zawodniczki będą walczyć w match playach.

Dzisiejsza runda zadecydowała o rozstawieniu drużyn w dwóch koszykach: A i B. Do grupy walczącej o miejsca 1-8 awansowały: Anglia, Francja, Irlandia, Hiszpania , Belgia, Szwajcaria, Szwecja i Holandia. Natomiast w gronie drużyn 9-16 zmierzą się: Niemcy, Szkocja, Włochy, Austria, Islandia, Dania, Czechy i Polska.

W klasyfikacji indywidualnej najniższy wynik uzyskała Sylvie van Molle (BE) – 145 (+1). Belgijce jako jedynej udało się uzyskać rezultat poniżej par pola: zagrała dziś 71 uderzeń (-1). Drugą pozycję zajęła Francuzka Christine Petit Martin (150), a na trzecim uplasowało się aż pięć zawodniczek z wynikiem 153: A. Riff (BE), N. Croockewit (NED), P. Geirsdottir (ISL), J. Brown (ENG) oraz N. Lamboult (FRA).

Dorota Jankowska zagrała dziś najlepiej wśród Polek uzyskując rezultat 84. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej najwyżej, na 74. miejscu, uplanowała się Ewa Geritz z sumą 173 uderzeń. Jutro reprezentacja Polski zmierzy się z niemieckimi zawodniczkami.

Tee time’y: FS 1-8, S 1-8, FS 9-16S 9-16

Livescore grupy A: http://goo.gl/efCzX7

Livescore grupy B: http://goo.gl/JJvdyh

Wyniki indywidualne

Wyniki drużynowe

Galeria zdjęć na Facebook’u.

Fot. Strzały na Fairway’u/ Shots on the Fairway