Sierra GC triumfuje w Klubowych MP Grupy Kwalifikacyjnej

10 lipca 2016

Po czterech dniach Citi Handlowy XIV Klubowych MP Grupy Kwalifikacyjnej na polu Mazury G&CC triumfatorami zostali reprezentanci Sierra GC. Pokonali broniących barw Krakowskiego KG 2002 4:1.

Turniej rozpoczął się od czwartkowej rundy strokeplay, w której triumfowali Cezary Łosko (Mazury G&CC) i Jan Zawadowski (Polish Golf Legends GC) z rezultatem 77 uderzeń (+5). Od piątku do niedzieli między klubami trwały rozgrywki match play. Do ścisłego finału awansowali zawodnicy Sierra GC i Krakowski KG 2002, którzy ostatnie mecze rozgrywali wiedząc, że mają zapewniony awans do grupy A. Wynikiem 4:1 drużyna z Pomorza zdobyła pierwsze miejsce.

Podczas ceremonii rozdania nagród puchar mistrzów odebrał kapitan Sierra GC, Piotr Mondalski. Zawodnicy przyznali, że osiągnięty sukces to m.in jego motywacja drużyny i dyscyplina. Do najtrudniejszych zmagań golfiści z Pomorza zaliczyli pierwszy mecz ze Śląskim KG.

„W tą rundę włożyliśmy dużo wysiłku, a cel jaki obraliśmy był jasny: awansować. Byliśmy świadomi co nas spotkało w ubiegłym roku, czyli spadku do grupy kwalifikacyjnej. Chcieliśmy uniknąć błędów popełnionych w zeszłym roku i to się udało. Zebraliśmy najsilniejszy skład, który spisał się na o wiele więcej, niż ich możliwości. Grając finał, i wiedząc, że mamy co najmniej drugie miejsce, atmosfera była swobodna, co tez przełożyło się na końcowy rezultat i zwycięstwo. Nikt nie zawiódł i każdy grał dla drużyny, a turniej zdecydowanie należy do bardzo udanych” – podsumował Mondalski.

Nie mniejsze szczęście z awansu pokazał też team Krakowskiego KG r. zał. 2002 pod wodzą Jerzego Dudka.

„Radość ogromna. Trzeci rok z rzędu podjęliśmy tę próbę i w końcu się udało. Konkurencja jest zawsze duża i byliśmy ciekawi jak to się ułoży. Nie było łatwo, ale wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Motywacja była ogromna i z niecierpliwością czekamy na to co się wydarzy za rok w grupie mistrzowskiej” – podsumował kapitan krakowskiego klubu.

Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy Sobienie Królewskie G&CC wygrywając z gospodarzami 4:1. Jednak to właśnie Mazury G&CC awansują jako trzecia i ostatnia drużyna do przyszłorocznych Klubowych MP Grupy Mistrzowskiej, ponieważ warszawski klub już ma przedstawicieli w pierwszej lidze.

Zawody zgromadziły rekordową liczbę 24 ekip (łącznie 168 zawodników) walczących o zwycięstwo, z czego o prawo do awansu ubiegało się 20 zespołów.

Kolejnymi zawodami z cyklu Citi Handlowy Polish Championships będą III Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbędą się na polu Lisia Polana w dniach 12-14 lipca.

Wyniki końcowe

Citi Handlowy XV Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Kwalifikacyjna

  1. Sierra GC: Andrzej Bagiński, Henryk Konopka, Oksna Wojtkiewicz, Jarosław Szwarc, Lech Sokołowski, Dariusz Koss, Bogdan Szpilman, Piotr Mondalski-kapitan
  1. Krakowski KG r. zał. 2002: Paweł Dydyński, Hanna Horst, Dominik Kępa, Andrzej Kuba, Jan Sikorski, Kacper Słowik, Barbara Walkowska, Jerzy Dudek-kapitan
  1. Sobienie Królewskie G&CC: Bogdan Bigus, Grzegorz Fibakiewicz, Jan Grzegorzek, Adam Hruboń, Marek Janiec, Maciej Łukasiński, Piotr Szymański, Krzysztof Klicki – kapitan

Wyniki TUTAJ.

Fot. Rafał Wielgus