Podsumowanie lipcowych występów kadry narodowej

29 lipca 2016

W ostatnich tygodniach młodzi golfiści reprezentujący barwy biało-czerwone uczestniczyli w czterech międzynarodowych turniejach: English Boys’, ME Kobiet, European Young Masters i English Girls’.

1. English Boys’ Open Amateur Championship
  2. Mistrzostwa Europy Kobiet
  3. European Young Masters
  4. English Girls’ Open Amateur Championship
  5. Najbliższe występy kadry – sierpień 2016

English Boys’ Open Amateur Championship, 19 – 22 lipca, Hunstanton GC, Wlk. Brytania

Pole Hunstanton GC na wybrzeżu Norfolk było miejscem rywalizacji 139 zawodników z 11 krajów, którzy nie przekroczyli 18 roku życia. Polskę w English Boys’ Amateur reprezentowało trzech juniorów: Jakub Dymecki (Tokary GC), Jakub Urbański (Toya G&CC Wrocław) i Philipp Pakosch (Kalinowe Pola GC).

Pierwszą rundę z polskiej ekipy najlepiej zakończył Pakosch – 73 (+1). Dymecki zagrał +2, a Urbański +3. Wyniki drugiego dnia niestety przekreśliły szanse Polaków na przejście cut’a, do którego potrzebny był rezultat 153: Urbański – 80 (155), Dymecki – 81 (155), Pakosch – 91 (164). Zawodnikom z Tokar i Toyi zabrakło raptem dwóch uderzeń, aby kontynuować turniej w dalszych zmaganiach. W klasyfikacji drużynowej (Nations Cup) Polska zajęła 6. miejsce.

English Boys’ Amateur Championship – livescoring TUTAJ.

Mistrzostwa Europy Kobiet, 20 – 23 lipca, Hooks GC, Szwecja

Czterodniowa europejska rywalizacja kobiet rozegrała się na szwedzkim polu Hooks GC nieopodal Jönköping. Na tee startowym wśród 144 zawodniczek z prawie 30 krajów stanęła również reprezentantka Polski Dominika Gradecka (Gradi GC).

Po trzech rundach następował cut, którego przechodziły panie z wynikiem 218 (+2). Polska  kadrowiczka znalazła się poza finałową 60 uczestniczek turnieju. Gradecka zakończyła zmagania z wynikiem +19 (235).

Zawody zwyciężyła Bronte Law z Anglii (3. WAGR) z rezultatem 277 uderzeń (-11). Na drugim miejscu uplasowała się Belgijka Leslie Cloots (92. WAGR) – 278 (-10), a ostatnie miejsce na podium wywalczyła Olivia Mehaffey z Irlandii (6. WAGR) – 279 (-9).

International European Ladies’ Amateur Championship – wyniki TUTAJ.

European Young Masters, 21 – 23 lipca, Golf Club du Domaine Impérial, Szwajcaria

Podobnie jak rok temu gospodarzem tegorocznych golfowych mistrzostw Europy do lat 16 – European Young Masters było szwajcarskie pole GC du Domaine Impérial. Trzydniowy turniej zgromadził 112 zawodników i zawodniczek z 28 krajów Starego Kontynentu.

Polska reprezentacja w składzie: Aleksandra Wiatr (Tyski KG), Zofia Wójcik (KG Lisia Polana), Filip Kowalski (Tokary GC) oraz Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) uplasowała się na 26. miejscu.

W klasyfikacji chłopców Pedryc zajął 34. miejsce (233, +17), a Kowalski 47. pozycję (245, +29). Wśród dziewcząt Wiatr uplasowała się na 52 lokacie (270, +54), a Wójcik tuż za nią, o jedno oczko niżej (284, +68).

Turniej w klasyfikacji drużynowej wygrały Czechy, które od pierwszego dnia wysunęły się na prowadzenie. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Hiszpania i Niemcy. Belg Adrien Dumont de Chassart z wynikiem -4 (212) triumfował wśród chłopców, a z dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła  Elina Saksa z Finlandii – 216 (par).

European Young Master – wyniki TUTAJ.

English Girls’ Open Amateur Championship, 26 – 28 lipca, The Nottinghamshire GC, Wlk. Brytania

W czterodniowych zawodach organizowanych przez Angielską Federację Golfa na polu The Nottinghamshire GC(par 72) wzięło udział 114 zawodniczek, w tym cztery reprezentantki Polski: Dorota Zalewska (Binowo Park GC), Maria Żrodowska (Tokary GC), Nicole Polivchak (Toya G&CC Wrocław) i Julia Korus (Tyski KG).

Po dwóch dniach, 41 golfistek z wynikiem nie większym niż +14 uderzeń przeszło cut’a i kontynuowało grę przez kolejne dwie rundy. Najwyżej w klasyfikacji uplasowała się Dorota Zalewska, która zakończyła rywalizację na wysokim 10. miejscu z sumą 302 uderzeń (+10; 75, 76, 79, 72). W pierwszej dwudziestce, na 18 pozycji, uplasowała się Maria Żrodowska – 306 (+14; 82, 74, 76, 74), a Nicole Polivchak na 24. miejscu z wynikiem 310 (+18; 82, 78, 74, 76). Cut’a nie przeszła Julia Korus (+28; 86, 88).

Podium należało do reprezentantek gospodarzy. Wygrała Cloe Frankish z łącznym rezulatatem na par (292). Emily Price i Samantha Fuller zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce z rezultatami +2 (294) i +3 (295).

English Girls’ Open Amateur Championship – wyniki TUTAJ.

Najbliższe występy kadry- sierpień 2016

Przed Polakami kolejne międzynarodowe występy. W tym tygodniu (29-31.07) Dominika Gradecka powalczy na polu GC Kremstal w międzynarodowych mistrzostwach kobiet Austrii – livescoring.

Na początku sierpnia reprezentacja juniorek: Natalia Michaś, Anastazja Piechula, Aleksandra Wiatr i Zofia Wójcik, oraz reprezentacja juniorów: Michał Bargenda, Mikołaj Kniaginin, Filip Kowalski, Kamil Nowak, Alejandro Pedryc i Andrzej Wierzba wezmą udział w odbywających się na St Andrews dwóch turniejach – St Andrews Junior Ladies’ Open i St Andrews Boys’ Open.

Natomiast 3 sierpnia w Estonii rozpoczną się Mistrzostwa Europy Mężczyzn z udziałem Adriana Meronka, Mateusza Gradeckiego i Jana Szmidta.