Październikowa aura pierwszego dnia MP 19-30 i Mid-Amatorów

16 lipca 2016

W Kraków Valley G&CC rozpoczęły się dziś Citi Handlowy XIV MP Młodzieżowców i XIV MP Mid-Amatorów. Po pierwszym dniu prowadzą: Oskar Zaborowski (Gradi GC) w kat. 19-30 oraz Ireneusz Sęk (Wielkopolski KG) i Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) wśród mid-amatorów.

Mżawka i silny wiatr towarzyszyły golfistom podczas pierwszej rundy dwóch, odbywających się równolegle turniejów z cyklu mistrzostw Polski. Do rywalizacji w październikowych warunkach przystąpiło 13 młodzieżowców oraz 37 mid-amatorów.

W grupie 19-30 na prowadzenie wysunął się Oskar Zaborowski z wynikiem 74 (+2), przed zawodnikiem Toya G&CC Wrocław Janem Szmidtem (+3). Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Olszewski (Binowo Park GC) – 77 uderzeń.

Wśród mid-amatorów najlepiej zagrał Ireneusz Sęk (77) wyprzedzając o 3 uderzenia Ernesta Młynarskiego (Warsaw Golf Links). Trzeci rezultat uzyskał Włodzimierz Stańczak (First Warsaw G&CC). Natomiast Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC), broniąca tytułu mistrzyni Polski, z wynikiem 94 prowadzi w klasyfikacji kobiet.

Wyniki 19-30 TUTAJ.

Wyniki Mid-Amatorów TUTAJ.

Tee time’y 19-30 TUTAJ.

Tee time’y Mid-Amatorów TUTAJ.

Więcej na polishchampionships.pl

Fot. strzalynafairwayu.pl