Faldo Series Poland coraz bliżej

22 lipca 2016

Już 10 sierpnia 2016 na polu golfowym Gradi Golf Club rozpocznie się trzecia edycja międzynarodowego turnieju Faldo Series Poland Championship. Jest to jedno z największych wydarzeń golfowych w Polsce przeznaczonych dla dzieci i młodzieży od 12 do 21 lat. 

Główną ideą Faldo Golf Series jest stworzenie młodym ludziom szansy do gry w golfa i tym samym wychowanie nowej generacji mistrzów tej dyscypliny. Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz  rozgrywek juniorskich. W tym roku limit HCP wynosi 28,0.

W zeszłorocznej, polskiej edycji w najważniejszej kategorii do lat 21 zwyciężył Jan Szmidt jr (Toya G&CC) z wynikiem -12, a wśród juniorek triumfowała Julia Korus (Tyski KG). Dorota Zalewska (Binowo Park GC) zwyciężyła w kategorii dziewcząt do 16 roku życia.

W ramach całego cyklu obecnie rozgrywanych jest 37 turniejów rocznie w 28 różnych krajach na całym świecie od Wielkiej Brytanii, poprzez Europę po południową Amerykę, Środkowy Wschód i Azję. Zarówno Faldo Series oraz rozgrywany w Azji Faldo Series Asia to cykle turniejów zaliczane do Światowego Rankingu Golfa Amatorskiego WAGR.

Tegoroczny wielki finał cyklu odbędzie się w dn. 11-13 października w angielskim Stoke by Nayland.

Zgłoszenia do turnieju Faldo Series Poland Championship przyjmowane są poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej Gradi GC (TUTAJ) lub poprzez e-mail golf@palac-brzezno.pl.

Dodatkowe pytania należy kierować do:

Ryszard Kozieras
golf@palac-brzezno.pl
tel. 726 003 790

Więcej o Faldo Series na oficjalnej stronie, facebook’u oraz twitterze.

Fot. strzalynafairwayu.pl