Debiut Meronka w Challenge Tour

21 lipca 2016

Na polu Golf du Vaudreuil (par 71) we Francji rozpoczął się dziś turniej Le Vaudreuil Golf Challenge w ramach zawodowego cyklu Challenge Tour. „Dziką kartę” do gry otrzymał plasujący się na 11. miejscu WAGR Adrian Meronk. Turniej potrwa do 24 lipca.

To będzie pierwszy występ 23-letniego golfisty w zawodowym cyklu Challenge Tour. Po rewelacyjnej grze podczas British Amateur, awansu do półfinału tych prestiżowych zawodów oraz wygranej w Palmer Cup, organizatorzy postanowili docenić i uhonorować najlepszego polskiego golfistę „dziką kartą”.

„O start w cyklu Challenge Tour starałem się już od kilku tygodni. Sezon golfowy w pełni, a ja chciałbym maksymalnie wykorzystać ten czas, jeszcze przed przejściem na zawodowstwo. Zabraknie mnie co prawda w turnieju Lotos Polish Open, ponieważ terminy nakładają się na siebie, ale z drugiej strony rywalizacja we Francji będzie zapewne stała na wyższym poziomie. Zależy mi na tym, aby sprawdzić swoje umiejętności na tle bardziej doświadczonych graczy” – powiedział Meronk.

Le Vaudreuil Golf Challenge rozgrywany jest od 2013 roku.  W tegorocznej odsłonie turnieju bierze udział 156 zawodników, w tym 7 amatorów. Pula nagród wynosi 210 tysięcy euro i zostanie rozdysponowana między pierwszych 60 zawodowych golfistów (ze względu na reguły golfista amator nie może grać o nagrodę pieniężną (Reguła 3-1 Statusu Amatora)).

Livescore TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl

slider