14. miejsce dla Meronka w Le Vaudreuil Golf Challenge

25 lipca 2016

Cztery dni francuskiego turnieju z cyklu Challange Tour, rozgrywanego w dn. 21-24 lipca, zakończyły się dla Adriana Meronka miejscem w pierwszej dwudziestce. Polak był jednym z trzech golfistów-amatorów, którzy przeszli cuta po drugiej rundzie.

W tegorocznej odsłonie turnieju wzięło udział 156 zawodników, w tym 7 amatorów. Od początku rywalizacji golfista z Wrocławia, który otrzymał od organizatorów „dziką kartę”, prezentował świetną formę. Wyniki 67 i 66 po dwóch dniach pozwoliły bez trudu przejść CUT’a i uplasować się w czołówce klasyfikacji z łącznym rezultatem pięciu uderzeń poniżej par pola. Trzecia i czwarta runda były nieco słabsze (71 i 74) i zadecydowały finalnie o zajęciu dzielonego, 14. miejsca. Tym samym Meronk wyprzedził nie tylko lidera Challange Tour’u, Francuza Adriena Saddiera (18. miejsce), ale też zawodowców zakwalifikowanych na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

„Występ we Francji traktuję jako prawdziwy debiut w Challenge Tour. Co prawda, siedem lat temu miałem okazję zagrać w turnieju tej rangi we Wrocławiu jako 16-latek, ale nie przeszedłem nawet cuta. Teraz, wreszcie mogłem sprawdzić się na tle najlepszych zawodników cyklu i udało mi się nawiązać z nimi wyrównaną walkę. Przed rundą finałową, liczyłem, że uda mi się utrzymać pozycję, ale na tym poziomie każdy, nawet najmniejszy błąd wpływa na ostateczny wynik. Z jednej strony czuję niedosyt, ale z drugiej jestem naprawdę zadowolony i wracam do Polski bogatszy o bezcenne doświadczenie” – podsumował swój występ Adrian Meronk, najwyżej sklasyfikowany golfista-amator w turnieju.

Le Vaudreuil Golf Challenge wygrał Szwed Alexander Björk z sumą 270 uderzeń (-14).

Kolejny występ Adriana podczas Mistrzostw Europy Mężczyzn na estońskim polu Estonian G&CC w dn. 4-7 sierpnia.

Wyniki Le Vaudreuil Golf Challenge TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl