W sobotę półfinały Klubowych MP – gr. A

3 czerwca 2016

Piątkowa runda meczowa wyłoniła półfinalistów Citi Handlowy XV Klubowych Mistrzostw Polski: Toya G&CC Wrocław, First Warsaw G&CC, Sobienie Królewskie G&CC oraz Tokary GC.

W grupie 1-8 zawodnicy podwrocławskiego klubu Toya G&CC Wrocław wygrali z Rosa Private GC KG (4:1) w singlach i fourball’u. Drugą drużyną, której przyjdzie się jutro zmierzyć w rozgrywkach półfinałowych, został First Warsaw G&CC pokonując Amber Baltic GC (4:1). W jutrzejszej walce o wejście do finału powalczą także Sobienie Królewskie i Tokary GC. Reprezentacja gospodarzy zwyciężyła z Binowo Park GC 4,5:0,5, a Tokary odniosły zwycięstwo nad Gradi GC 4:1.

O swoim nastawieniu na jutro i drużynie opowiedzieli sami zawodnicy z pomorskiego klubu: „Mamy dobrze dobraną drużynę, w tym czwórkę juniorów z kadry narodowej. Jest to na pewno lepszy skład niż w zeszłym roku i gramy solidny golf. Warunki dziś były o niebo lepsze niż podczas stroke playa. Na jutro nastawienie mamy dobre. Jesteśmy w strefie medalowej – to jest to co planowaliśmy zrobić. Udało się wykonać plan, ale match play jest nieprzewidywalny. Przeciwnika na pewno nie lekceważymy, bo w tej formule wszystko jest możliwe”.

Drugą ósemkę klubów otwierają Kalinowe Pola GC. Lubuski klub pokonał Modry Las GC 5:0. W meczach między Warsaw Golf Links a A&A GC walka była wyrównana do samego końca. Ostatecznie to warszawski klub z wynikiem 3:2 będzie jutro grał ze świadomością pozostania w grupie mistrzowskiej. Reprezentanci Gdańsk G&CC wygrali z Tyskim KG 4:1, a drużyna Wielkopolskiego KG, po dogrywce na pierwszym dołku, musiała uznać wyższość rywali z KG Lisia Polana.

Trzeci dzień Klubowych MP rozstrzygnie kto zagra w niedzielnym finale turnieju i kto będzie walczył o utrzymanie w grupie mistrzowskiej.

Więcej o turnieju na stronie polishchampionships.pl
Wyniki TUTAJ.
Tee time’y TUTAJ.
Fot. strzalynafairwayu.pl