Golf w NC+: startuje prestiżowy U.S. Open

14 czerwca 2016

W tym tygodniu najstarsze pole turniejowe w Stanach Zjednoczonych – Oakmont Country Club gościć będzie elitę golfistów walczących o jeden z najbardziej prestiżowych tytułów. Transmisje U.S. Open będzie można oglądać od czwartku do niedzieli w CANAL+ SPORT oraz serwisie nc+ GO.

US Open to drugie w kolejności (po Masters) wielkoszlemowe zawody sezonu golfowego, które co roku odbywają się w innej lokalizacji. Tegoroczna edycja zostanie rozegrana na polu Oakmont (par 71), zaliczanym do grona najtrudniejszych w USA.

Wiadomo już, że w turnieju zabraknie Tigera Woodsa, trzykrotnego triumfatora U.S. Open i byłego numeru jeden w światowych rankingach. Najbardziej znany na świecie golfista – chociaż zaczął pojawiać się na różnych wydarzeniach  – nadal nie może wrócić do formy po trzeciej operacji kręgosłupa. Do walki o trofeum typowani są trze czołowi zawodnicy, którzy dostarczą kibicom wiele emocji: stojący na szczycie światowego rankingu Jason Day, zwycięzca ubiegłorocznej edycji – Jordan Spieth oraz Rory McIlroy, który triumfował w US Open w roku 2011.

Fani golfa będą mogli śledzić ekscytujące zmagania na polu w Oakmont na żywo na antenie CANAL+SPORT. W czwartek i piątek transmisja z US Open rozpocznie się o godzinie 19:00. Runda III oraz finałowa nadawana będzie w weekend od 18.00. Zawody komentować będą: Jacek Person, zawodnik, trener i propagator golfa w Polsce oraz Andrzej Person, ekspert i miłośnik golfa.

Jacek Person zapowiada, że tegoroczny US Open zapowiada się fascynująco: „Ma to być jeden z najcięższych dla zawodników turniejów w historii zawodowego golfa. Pole jest tak przygotowane, że trudno jest wskazać jednego faworyta. Będziemy oglądać prawdziwy sprawdzian nie tylko umiejętności golfowych, ale przede wszystkim wytrzymałości psychicznej oraz cierpliwości”.

Plan transmisji US Open:

  • Czwartek, 16 czerwca:  19:00 US OPEN 2016, runda I, CANAL+ SPORT
  • Piątek, 17 czerwca: 19:00US OPEN 2016, runda II, CANAL+ SPORT
  • Sobota, 18 czerwca: 18:00US OPEN 2016, runda III, CANAL+ SPORT
  • Niedziela, 19 czerwca: 18:00US OPEN 2016, runda finałowa, CANAL+ SPORT

Transmisje będzie można oglądać także w serwisie nc+ GO.