Dorota Zalewska triumfatorką X edycji Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

Ponad 100 golfistek rywalizowało o puchar jubileuszowego Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. Turniej odbył się w dniach 6-7 czerwca na polu Mazury G&CC pod Olsztynem. Zwyciężyła 16-letnia reprezentantka Binowo Park GC – Dorota Zalewska.

Już wyniki pierwszej rundy pokazały, że to między reprezentantkami polskiej kadry narodowej rozstrzygnie się walka w klasyfikacji głównej turnieju (stroke play brutto). Po pierwszym liderką dniu z wynikiem +2 została Zalewska, tegoroczna Mistrzyni Polski Match Play. Za nią, z dwoma uderzeniami straty, uplasowała się Dominika Gradecka (Gradi GC), a trzecia pozycja (+9) przypadła Marii Żrodowskiej (Tokary GC).

Druga runda nie przyniosła zmian na podium. Zawodniczka Binowa nie pozwoliła odebrać sobie prowadzenia wypracowanego dzień wcześniej. Najlepszy wynik z dwóch dni – 73 uderzenia, wystarczył, aby sięgnąć po puchar Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup.

„Wtorkowa runda i rywalizacja o złoto z Dominiką Gradecką była dla mnie cięższa niż pojedynek, jaki stoczyłyśmy w maju o tytuł mistrzyni Polski match play. Wtedy udało mi się Dominikę pokonać na 15. doku, dziś walczyłyśmy do końca. Niestety jutro powrót do rzeczywistości i czas wrócić do szkoły na sprawdzian z łaciny i historii” – opowiadała szczęśliwa zwyciężczyni, uczennica pierwszej klasy IV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Drugie miejsce w kategorii brutto, z rezultatem 153 „strzałów” (+9), zajęła 20-letnia Dominika Gradecka, a trzecie 17-letnia Maria Żrodowska – 160 uderzeń (+16).

Rywalizacja w turnieju toczyła się jeszcze w czterech dodatkowych klasyfikacjach – stableford netto oraz w stableford netto w 3 grupach handicapowych – co pozwoliło nagrodzić więcej startujących w turnieju pań. Dodatkowo w trakcie dwóch rund turniejowych rozegrano 14 dołków konkursowych oraz 2 dodatkowe konkurencje.

Choć juniorki wiodły prym pod względem sportowym to jak podkreśliła Irena Eris turniej przełamuje bariery międzypokoleniowe i udowadnia, że jego uczestniczki to „jedna wielka rodzina”: „Turniej w tym kształcie został wypracowany dzięki Wam, dzięki Waszym opiniom, sugestiom i uwagom. To święto kobiet niezależnie od wieku i okazja, aby wyrwać się codzienności”.

Irena Eris dodała, że „spotykamy się od 10 lat i spotkać będziemy się dalej”, a następnie zaproszeniem na przyszłoroczny turniej uhonorowała dziewięć pań, które uczestniczyły we wszystkich dotychczasowych edycjach.