Pierwsza runda MP Seniorów pod znakiem hole-in-one

27 maja 2016

Na polu Gradi Golf Club rozpoczęły się trzydniowe Citi Handlowy Mistrzostwa Polski Seniorów. Początek rywalizacji okazał się szczęśliwym dla reprezentantki gospodarzy Barbary Traum, która zagrała hole-in-one. Liderem klasyfikacji mężczyzn jest Michał Poniż (First Warsaw G&CC), a wśród pań – Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC).

Barbara Traum na dołku numer 3 trafiła do dołka za pierwszym uderzeniem. Zawodniczka Gradi GC nie ukrywała zdumienia i radości: „Odbiłam w lewą stronę i piłeczka zaczęła się staczać w kierunku greenu, ale nie przypuszczałam, że mogła wpaść do dołka. Jestem bardzo zadowolona – był to mój pierwszy raz. Uczucie i emocje, które temu towarzyszą są nie do opisania”.

Było to pierwsze w tym sezonie hole-in one podczas turniejów mistrzowskich.

Po rozegraniu pierwszej rundy, na prowadzeniu wśród mężczyzn w klasyfikacji Open jest Michał Poniż (First Warsaw G&CC) z rezultatem 70 (-1). Drugie miejsce zajmuje zawodnik z Danii – Michael Flindt (Simons GC), który zagrał dwa uderzenia powyżej par pola. Trzeci rezultat podczas pierwszej rundy uzyskał Henryk Konopka (Sierra GC) – 75.

Wśród kobiet pozycję liderki objęła Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC) z wynikiem 81. Tuż za nią w klasyfikacji plasują się Małgorzata Brodowska (Sierra GC) – 86 oraz z dwoma uderzeniami więcej ex aequo na trzecim: Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC) i Małgorzata Yusufali (Mazury G&CC).

Turniej, rozgrywany na polu Gradi GC pod Wrocławiem, zgromadził 131 zawodników, w tym 22 golfistki i 7 uczestników z zagranicy. W tym roku zawody rozgrywają się także w kategorii Super Senior, czyli dla golfistów powyżej 65+. Runda finałowa, po której rozstrzygnie się kto zdobędzie tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski Seniorów, odbędzie się w niedzielę, 29 maja.

Tee time’y do sprawdzenia TUTAJ.
Wyniki dostępne TUTAJ.
Więcej na polishchampionships.pl

Fot. strzalynafairwayu.pl