Ostatni turniej Meronka w lidze NCAA

25 maja 2016

W dniach 16-18 maja drużyna ETSU z udziałem Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego rywalizowała o finał NCAA Division I Men’s Golf Championships. Rozgrywki regionalne były dla Meronka ostatnim występem w reprezentacji amerykańskiej uczelni przed jesiennym przejściem na karierę zawodową.

Sześć turniejów na szczeblu regionalnym wyłoniło po pięć ekip z każdej części kraju awansujących do finału akademickich mistrzostw USA. ETSU zostali przydzieleni do NCAA Kohler Region, które odbyły się na polu Blackwolf Run Meadow Valleys Course w stanie Wisconsin (par 72).

Po trzech dniach zmagań Adrian Meronk uplasował się na wysokim, 10. miejscu z wynikiem 213. Ostatnia runda zagrana z rezultatem -4 oraz aż 17 birdie w całym turnieju potwierdzają potencjał najlepszego polskiego golfisty. Do lidera klasyfikacji indywidualnej, Tee-k Kelly (Ohio State, 275. WAGR), zabrakło 5 uderzeń.

Jak sam Meronk przyznaje, poczucie niedosytu jest: „Mimo walki i determinacji, nie udało nam się wywalczyć awansu do akademickich mistrzostw USA. Ten sezon był jednak pasmem sukcesów! Dziękuję całej drużynie ETSU Buccaneer Athletics za wspaniałą atmosferę i emocje. Jestem pewien, że za rok wrócicie silniejsi, szkoda że już beze mnie w składzie. Taka jest jednak kolej rzeczy. Nowe wyzwania czekają”.

W tym sezonie przed Adrianem jeszcze kilka występów w turniejach amatorskich, w tym w prestiżowym Palmer Cup. Drugi rok z rzędu otrzymał wyróżnienie i nominacje do drużyny reprezentującej Europę w corocznym starciu z USA, akademickim odpowiedniku Ryder Cup. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-26 czerwca na polu Formby Golf Club w Anglii.

Drugi z polskich reprezentantów, Mateusz Gradecki, zakończył turniej na dzielonym 55. miejscu z rezultatem 224 uderzeń (75, 74, 75).

„Walka dobiegła końca. Mimo dobrej dyspozycji drużyny ETSU Buccaneer Athletics ostatniego dnia, nie weszliśmy do finału o kilka strzałów. Gratuluję dobrej dyspozycji moim kolegom z drużyny – prawie nam się udało. Niestety akademicki sezon dobiegł końca, ale to nie oznacza końca sezonu dla mnie. Już za tydzień wystąpię w St. Andrews Links Trophy” ” – powiedział Mateusz.

St. Andrews Links Trophy jest jednym z największych turniejów amatorskich w Europie, rozgrywanym na prestiżowych polach Old and New Course w St. Andrews. Zawody odbędą się w dniach 3-6 czerwca.

Wyniki NCAA Kohler Region TUTAJ.

Fot. Strzały na Fairwayu