Mistrzowie Regionów wyłonieni!

Dziewiąta edycja Mistrzostw Regionów odbyła się w dn. 6-8 maja na czterech polach golfowych w kraju. W tym roku zawody zgromadziły ponad 300 golfistów i golfistek.

1. Mistrzostwa Regionu Wschodniego
  2. Mistrzostwa Regionu Zachodniego
  3. Mistrzostwa Regionu Południowego
  4. Mistrzostwa Regionu Północnego

Mistrzostwa Regionu Wschodniego

Mistrzostwa Regionu Wschodniego zostały rozegrane na polu Sobienie Królewskie G&CC i odnotowały największą frekwencję – 107 uczestników. Najlepszym z tego grona okazał się zawodnik gospodarzy Alejandro Pedryc, który wynikiem 220 wywalczył tytuł mistrza. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio William Carey (First Warsaw G&CC) i Karol Oleksa (Sobienie Królewskie G&CC). Wśród kobiet triumfowała Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC) dystansując o 5 i 9 uderzeń koleżanki z Sobieni Królewskich: Anastazję Piechulę i Ewę Geritz.

Mężczyźni
1. Alejandro Pedryc – 220 (68, 73, 79)
2. William Carey – 221 (75, 71, 75)
3. Karol Oleksa – 228 (72, 76, 80)

Kobiety
1. Elżbieta Panas – 267 (89, 88, 90)
2. Anastazja Piechula – 272 (102, 79, 91)
3. Ewa Geritz – 276 (98, 93, 85)

Mistrzostwa Regionu Zachodniego

W Binowo Park GC, gdzie odbyły się Mistrzostwa Regionu Zachodniego, frekwencja była niewiele mniejsza. 81 zawodników (w tym 16 golfistek) stanęło do rywalizacji o mistrzowski tytuł. Pierwsze miejsce na podium wśród mężczyzn wywalczył Kamil Nowak (Kalinowe Pola GC) przed golfistami z Binowa: Szymonem Olszewskim i Markiem Górą. Podium kobiet należało do reprezentantek gospodarzy. Dorota Zalewska uzyskała najlepszy wynik w całym turnieju – 218 uderzeń i została Mistrzynią Regionu Zachodniego. Drugie i trzecie miejsce zajęły Dorota Mida i Dorota Jankowska.

Tegoroczna mistrzyni Regionu Zachodniego tak skomentowała swój występ: „Jestem usatysfakcjonowana z mojej gry, ponieważ pokazała mi w jakim stopniu jestem przygotowana do zbliżających się Mistrzostw Polski Match Play na Kalinowych Polach. Poziomu gry innych zawodników był również zadawalający, szczególnie Kamila Nowaka, z którym miałam okazję być we flajtach przez wszystkie trzy dni. Grał naprawdę dobrze”.

Mistrzostwa Regionu Południowego

Pole Rosa Private GC gościło Mistrzostwa Regionu Południowego, w których udział wzięło blisko 70 miłośników golfa. Jak podsumowuje Ewa Janecka z Rosa Private GC mimo ładnej pogody warunki nie były proste: „Zawodnikom mógł przeszkadzać silny wiatr, a ostatniego dnia kilka ostatnich flajtów nie uniknęło deszczu. W klasyfikacji brutto o trzecim miejscu zadecydował countback – aż trzech zawodników zakończyło turniej z wynikiem 244 uderzeń”.

Ostatecznie to Oskar Zaborowski (Gradi GC) zdobył laur mistrzowski. U kobiet faworytką od początku była Katarzyna Selwent, która zagrała trzy równe rundy.

„Ostatniego dnia turnieju Pan Bartosz Waszczuk na dołku numer 8 potrzebował tylko jednego uderzenia. Był to pierwszy hole-in-one w Rosa Private GC w tym sezonie” – dodaje Janecka.