Jubileuszowa X edycja Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

19 maja 2016

W tym roku, w dniach 6-7 czerwca, już po raz X odbędzie się międzynarodowy turniej golfa Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. Po trzech latach przerwy rywalizacja pań powraca na pole golfowe Mazury G&CC.

Rozgrywany od 2007 roku turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup, sklasyfikowany w I kategorii rankingowej Rankingu PZG, z każdym kolejnym rokiem przyciąga coraz większą liczbę uczestniczek, nie tylko z Polski. W tym roku lista zgłoszeń wypełniła się w jedyne 36 godzin. Lista zakwalifikowanych dostępna jest TUTAJ.

Joanna Łodygowska, Szef Działu Komunikacji Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, wyjaśnia na czym polega sekret zawodów:  „Turniej Dr Irena Eris, służący sportowej rywalizacji, ale także relaksowi, zdrowiu i urodzie, zdobył w ciągu ostatnich lat renomę i sympatię. Aktualnie jest największym kobiecym wydarzeniem golfowym w Polsce. W czym tkwi jego siła przyciągania? Przede wszystkim w niezobowiązującej, przyjacielskiej atmosferze, niezwykle przyjemnym otoczeniu i dodatkowych atrakcjach czekających na zawodniczki: luksusowym, pięciogwiazdkowym Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie i Kosmetycznym Instytucie”.

W 2015 roku do walki o puchar 9. edycji stanęło ponad sto zawodniczek. Najlepsza na polu Sand Valley G&CC okazała się juniorka i reprezentantka Tyskiego Klubu Golfowego Julia Korus. Na drugim stopniu podium stanęła jej koleżanka z kadry narodowej Dorota Zalewska (Binowo Park GC). Na trzecim miejscu znalazła się Maria Żrodowska z klubu golfowego Tokary.

Oprócz głównej rywalizacji dającej szanse na zdobycie pucharów i uzyskanie punktów w Rankingu PZG, panie mają możliwość wzięcia udziału w konkursach dodatkowych: „nearest to the line” oraz „nearest to the pin”, których przebieg jest równie zacięty, co samych zawodów.

Więcej informacji o Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup na oficjalnej stronie i facebooku.