Reprezentacja na European Olympic Hopes Trophy powołana

19 kwietnia 2016

Przed kadrą juniorów pierwszy, międzynarodowy występ w tym sezonie: IV European Olympic Hopes Trophy – turniej dla golfistów poniżej 17 roku życia. Zawody odbędą się w dniach 21-24 kwietnia na słowackim polu Skalica Golf Club.

Do reprezentacji juniorów na te zawody zostali powołani

a)       do drużyny chłopców:

 1. Konrad Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC)
 2. Maksymilian Biały (Tokary GC)
 3. Bruno Horst (Krakow Valley G&CC)
 4. Mikołaj Kniaginin (Sobienie Królewskie G&CC)
 5. Filip Kowalski (Tokary GC)
 6. Artur Koyama-Puchalski (KG Wierzchowiska)

b)       do drużyny dziewcząt:

 1. Martyna Dymnicka (Dolnośląski KG)
 2. Antonina Łęcka (Kalinowe Pola GC)
 3. Natalia Michaś (Gradi GC)
 4. Anastazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC)
 5. Aleksandra Wiatr (Tyski KG)

Polski skład będzie jednym z najmłodszych w tegorocznej edycji. Trener kadry narodowej Mike O’Brien wyjaśnia, dlaczego: „Spowodowane jest to terminem egzaminów gimnazjalnych, które odbywają się w tym samym czasie i kilku juniorów, którzy ukończyli 15 lat, niestety nie może wziąć udziału w wyjeździe. Ponadto drużyna dziewcząt jedzie na Słowację w niepełnym składzie ze względu na chorobę jednej z zawodniczek, ale jesteśmy dobrej myśli. Należy pamiętać, że dla większości ekipy będzie to pierwszy zagraniczny występ. Idzie za tym zdobywanie cennego, międzynarodowego doświadczenia, a także dobra zabawa i motywacja do dalszej pracy”.

Pierwsze dzień zawodów rozgrywany jest w formacie stroke play. Na podstawie uzyskanych wyników drużyny dzielone są na grupy, które grają dalej w formacie match play.

W zeszłym roku na słowackim polu Welten GC Polacy po fantastycznej grze uplasowali się na 3. miejscu, minimalnie ustępując słoweńskiej reprezentacji. Dziewczęta zajęły 6. pozycję. Podobnie jak w poprzednich edycjach w obu kategoriach triumfowały Czechy.

Fot. Mike O’Brien/ Filip Naglak