Meronk drugi, drużyna ETSU pierwsza

Po dwóch dniach rywalizacji na polu The Old White TPC w Zachodniej Wirginii w dniach 11-12 kwietnia drużyna ETSU Buccaneers z udziałem Polaków obroniła tytuł mistrzowski w Greenbrier Invitational. Adrian Meronk uplasował się na 2. miejscu, a Mateusz Gradecki na 64.

Po poniedziałkowych dwóch rundach z wynikami 67 i 74 (141, +1) Adrian Meronk zajmował wysoką, piątą lokatę, a do liderów brakowało mu trzech uderzeń. Kluczowei okazało się finałowe 18 dołków, gdzie najlepszy polski golfista przegonił czołówkę (68) i z wynikiem -1 zajął drugie miejsce. Zawodnik z Old Dominion, Nicholas Rencis (4353. WAGR), zagrał lepiej ostatniego dnia i awansował z szóstego w klasyfikacji na pozycję lidera i tym samym wygrał Greenbrier Invitational 2016 (71, 71, 65; -3). Podium zamykał drugi obok Meronka reprezentant ETSU Bucs Gudmundur Kristjansson (229. WAGR) z łącznym wynikiem na par (70, 68, 72).

„Widać, że nasza forma zwyżkuje w najważniejszym momencie sezonu. Mam nadzieję, że równie dobrze zaprezentujemy się w kolejnych turniejach. Jestem zadowolony z miejsca na podium. Co prawda, byłem blisko zwycięstwa, ale trochę gorzej zagrałem w drugiej rundzie, którą zakończyłem wynikiem +4. Do treningów wracamy w bardzo dobrych humorach. Byliśmy bardzo spragnieni tego sukcesu” – powiedział Adrian Meronk, dla którego to czwarty raz w tym sezonie, gdy stanął na podium.

Mateusz Gradecki z rezultatem +15 zajął 64. pozycję (79, 76, 70)

Od pierwszej rundy ekipa ETSU wypracowała przewagę nad pozostałymi zespołami. W klasyfikacji drużynowej ich pozycja była niezagrożona. Różnicą 15 uderzeń (846) zawodnicy z East Tennessee State University obronili zeszłoroczne pierwsze miejsce w tym turnieju, wyprzedzając Eastern Kentucky (861) i Western Kentucky (866).

Kolejny turniej z cyklu rozgrywek ligi NCAA, Wolfpack Spring Open, w dniach 16-17 kwietnia.

Wyniki Greenbrier Collegiate Invitational indywidualne TUTAJ i drużynowe TUTAJ.