Adrian Meronk ponownie w Palmer Cup

18 kwietnia 2016

Drugi rok z rzędu Adrian Meronk otrzymał wyróżnienie i nominacje do drużyny reprezentującej Europę w corocznym starciu z USA – Arnold Palmer Cup, akademickim odpowiedniku Ryder Cup. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-26 czerwca na polu Formby Golf Club w Anglii.

Zeszłoroczny debiut Meronka należał do bardzo udanych: jako pierwszy Polak w historii biorący udział w tym turnieju okazał się najlepszym zawodnikiem europejskiej drużyny. Zdobył 3,5 punktu na 4 możliwe nie przegrywając żadnego meczu.

„Po raz drugi z rzędu będę reprezentował Polskę w Palmer Cup. Rok temu nie udało nam się pokonać USA, ale mam nadzieję, że tym razem ekipa ze Starego Kontynentu będzie miała więcej szczęścia. Dla mnie będzie to idealne zwieńczenie sezonu przed letnimi startami w Europie. W ostatniej edycji udowodniłem, że potrafię udanie rywalizować z najlepszymi amatorami na świecie. Teraz mam apetyt na więcej, czyli sukces całej drużyny” – powiedział najlepszy polski golfista Adrian Meronk (41. WAGR).

Obie drużyny składają się z 10 zawodników, z których 6 otrzymuje nominację na podstawie rankingu Palmer Cup. Meronk, klasyfikujący się w kwietniu na trzeciej pozycji, otrzymał ją automatycznie.

W europejskiej drużynie zagrają ponadto przedstawiciele ośmiu krajów nominowani:

  • w ramach punktacji rankingowej Palmer Cup: Sam Horsfield (Anglia, 9. WAGR), Matthias Schwab (Austria, 15. WAGR); Lars van Meijel (Holandia, 139. WAGR), Robin Petersson (Szwecja, 29. WAGR) i David Boote (Walia, 72. WAGR)
  • przez komitet turnieju: Stuart Grehan (Irlandia, 97. WAGR) oraz Antoine Rozner (Francja, 32. WAGR),
  • dzięki wygranej w R&A Foundation Scholars Tournament: Mathias Eggenberger (Szwajcaria, 486. WAGR)
  • wybór trenera drużyny: Robin Sciot-Siegrist (Francja, 46. WAGR)

Zmagania studentów dwóch kontynentów odbywają się corocznie od 1997 r. Do tej pory odbyło się 19 turniejów, z czego gracze z USA triumfowali 10 razy, z Europy – 8, a w 1998 zdarzył się jedyny w historii rozgrywek remis. W 2015 roku zwycięstwo przypadło USA 18 – 12.

Więcej o Arnold Palmer Cup na stronie: www.palmercup.orgfacebooku oraz twitterze.

Ogłoszenie składów drużyn USA i Europy, „Morning Drive”, Golf Channel, 15.04.2016

Fot. strzalynafairwayu.pl