Adrian Meronk o krok od zwycięstwa

W minioną sobotę zakończył się drugi wiosenny turniej rozgrywek amerykańskiej ligi NCAA z udziałem Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego – Seminole Intercollegiate. Występ był udany zarówno dla Meronka, który zajął drugie miejsce, jak i dla drużyny ETSU ostatecznie plasującej się na czwartej pozycji.

Na polu golfowym Southwood GC w Tallahassee na Florydzie Polacy oraz ich ekipa z East Tennessee State University radzili sobie bardzo dobrze od samego początku.

Po pierwszym dniu Adrian Meronk (48. WAGR) został liderem ex aequo z Amerykaninem Adamem Ballem (45. WAGR). Obaj zawodnicy odnotowali 5 uderzeń poniżej par pola.

Decydująca walka rozegrała się  kolejnego dnia, kiedy rozegrane zostały dwie rundy. Do rywalizacji o najwyższą stawkę włączył się reprezentant Florida State Hank Lebioda (33. WAGR), który odnotował wyniki 71 i 69. Tym samym po drugiej rundzie zajmował razem z Meronkiem (-1) drugie miejsce (140). W finale najlepszy polski golfista ponownie zagrał „na minus” odnotowując rezultat 69 (209). W ostatecznym  starciu Lebioda okazał się jednak lepszy o jedno uderzenie, które zapewniło mu wygraną w turnieju (208). Na trzecim miejscu uplasował się Calum Masters.

„Nie ukrywam, że chciałem wygrać. Miałem bardzo dobrą pozycję wyjściową po pierwszej rundzie. Do zwycięstwa zabrakło tylko jednego uderzenia, ale trzeba przyznać, że Hank Lebioda był niemal bezbłędny w dwóch kolejnych rundach. Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Cieszę się, że drużynowo zajęliśmy wysokie, 4. miejsce” – podsumował występ Meronk.

Mateusz Gradecki z wynikiem na par po dwóch pierwszych rundach i +2 w finale uplasował się z łącznym wynikiem 218 uderzeń na 35. miejscu.

W klasyfikacji drużynowej zespół ETSU zajął miejsce tuż za podium z rezultatem -8 (856), ustępując miejsca uniwersytetom Auburn (-14), Florida State (-12) i James Madison (-10).

Kolejny turniej NCAA z udziałem Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego odbędzie się przyszłym tygodniu, (21 – 22 marca) podczas Airstream Adventures Northwest Classic w Canby w stanie Oregon.