Meronk i Gradecki wystąpią w prestiżowym Jones Cup

4 lutego 2016

W dniach 5-7.02.2016 na polu Ocean Forest Golf Club w stanie Georgia odbędzie się Jones Cup Invitational, który gromadzi co roku kilkudziesięciu najlepszych zawodników z amerykańskich uczelni. W walce o przepustkę do turnieju PGA Tour – McGladrey Classic powalczą także Polacy: Adrian Meronk i Mateusz Gradecki.

Udział w zawodach odbywa się głównie na podstawie zaproszeń adresowanych do wyróżniających się graczy na podstawie wyników m.in. w turniejach ligi NCAA oraz miejsc w rankingach WAGR i Collegiate.

W poprzedniej edycji zawodów Adrian Meronk zajął ósme miejsce z wynikiem +5, ex-aequo z graczami z Walii i Kanady. Zwycięzcą został Kanadyjczyk Austin Connelly.

„Rok temu zabrakło naprawdę niewiele, aby uplasować się na podium. Jones Cup będzie pierwszym turniejem po zimowej przerwie, dlatego warto pokazać się z jak najlepszej strony na tle czołowych zawodników na świecie. Cieszy mnie, że już po raz drugi z rzędu wezmę udział w tej prestiżowej rywalizacji. Turniej ma długą tradycję i ciężko otrzymać zaproszenie do gry. Najbliższa edycja będzie wyjątkowa ze względu na udział dwóch reprezentantów Polski”powiedział Meronk.

Dla Gradeckiego będzie to pierwszy występ w Jones Cup: „Czuję się bardzo dobrze przed sezonem. Zima dla mnie to był okres ciężkiego treningu i kilku zmian. Czuję, że treningi dają efekt. Teraz tylko pora przełożyć to na pole i wrócić do walki o zwycięstwa. To będzie mój pierwszy start w Jones Cup. Jest to zaszczyt startować w tym turnieju, a zarazem świetna okazja, aby moc rywalizować na najwyższym amatorskim poziomie już od samego początku sezonu”.

Jones Cup rozgrywa się na otwartym w 1995 r. polu Ocean Forest Golf Club, na którym odbywały się takie zawody jak Georgia State Amateur Championship, Southern Amateur Championship i Walker Cup.

Livescoring Jones Cup Invitational 2016 TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl

2016.02.02 Meronk i Gradecki za kilka dni w Jones Cup Inv