Dobry wiosenny start dla Meronka i Gradeckiego

19 lutego 2016

Tegoroczny, pierwszy turniej rozgrywek ligi NCAA z udziałem Polaków – The Prestige – można zaliczyć do udanych. Po trzech dniach rywalizacji Adrian Meronk zajął 8 miejsce (-2), a Mateusz Gradecki 29 (+4). Natomiast ich drużyna East Tennessee State została sklasyfikowana na 11 pozycji (+21).

Początek sezonu ligi NCAA odbył się na polu Grega Normana (par 71), w golfowym kompleksie PGA WEST, gdzie reprezentacje 14 uczelni walczyły o tytuł mistrzowski. Polacy w barwach ETSU pokazali dobrą, równą formę.

Wyniki Meronka w kolejnych rundach (70, 68 i 73) uplasowały go ostatecznie na dzielonym, ósmym miejscu. Był to dla niego już 17. w karierze występ zakończony w czołowej „10” turnieju NCAA.

Jak sam komentuje, występ w The Prestige zapowiada dobry sezon: „Kolejne miejsce w pierwszej „10” cieszy i stanowi obiecujący prognostyk przed dalszą częścią sezonu. Warunki do gry na polu Greg Norman były idealne. Piękny obiekt i znakomita pogoda sprawiły, że każdy golfista mógł poczuć się jak w raju”.

Najlepsze rezultaty spośród wszystkich startujących osiągnął na dołkach par 5. Zaliczył tam aż siedem birdie na dziewięć możliwych.

„Pozytywem jest również to, że drugi wynik w naszej drużynie osiągnął Mateusz” – dodaje Meronk.

Gradecki pierwszą rundę zakończył z dwoma uderzeniami powyżej par pola. Z kolejnymi rezultatami na par i +2 w rundzie finałowej zakończył turniej na 29. miejscu.

„Zagrałem trzy równe rundy. Ostatni turniej był znacznie lepszym występem niż rozpoczynający sezon Jones Cup w ostatnim tygodniu. Myślę, że mogę wyciągnąć wiele pozytywów z mojej gry na The Prestige. Dużą poprawę było widać w długiej grze oraz puttowaniu. Przed następnym turniejem skupię się nad doskonaleniem strzałów do 100 metrów od dołka, gdzie jest sporo miejsca na poprawę” – podsumowuje swój występ zawodnik.

Polacy zagrali najlepiej w swojej drużynie, która uplasowała się na 11 pozycji. Triumfowali golfiści z Luizjany – LSU, a indywidualnie bezkonkurencyjny okazał się także reprezentant tej uczelni – Zachary Wright (-12).

Następny występ Polaków i ich drużyny z East Tennessee State University odbędzie się już 11 marca podczas turnieju Seminole Intercollegiate (11-13 marca 2016, Tallahassee,, Floryda) w ramach rozgrywek ligi NCAA.

Wyniki The Prestige 2016: TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl