Rewelacyjny Meronk w turnieju najlepszych zawodników NCAA

W miniony weekend Adrian Meronk (Toya G&CC Wrocław) zmierzył się z najlepszymi zawodnikami amerykańskiej uczelnianej ligi NCAA w Sun Bowl Western Refining College All-America Golf Classic. Polak, uhonorowany tytułem najlepszego zawodnika roku Konfederacji Południowej (2015 SoCon Player of the Year), zajął wysokie piąte miejsce.

W turnieju wzięło udział 22 zawodników, wyróżnionych za osiągnięcia w poprzednim sezonie akademickim. Wśród nich, po raz pierwszy w historii, zaproszony został reprezentant Polski.

Pierwszego dnia rozegrano dwie rundy, po których Adrian Meronk z wynikiem -4 (70, 68) znajdował się na drugiej pozycji ustępując dwoma uderzeniami do lidera Claudio Correa (Chile, 43. WAGR). Podczas rundy finałowej Polak uzyskał rezultat 73 (+2) i z łączną sumą 211 uderzeń zakończył rywalizację ex aequo z Amerykaninem Beau Hosslerem (6. WAGR).

Po zakończonym turnieju Meronk nie ukrywał zadowolenia, a także podziękowań dla kibiców: Za mną ostatni turniej w tym roku. Udział w Western Refining mogę uznać za bardzo udany. Bezpośrednia rywalizacja z najlepszymi zawodnikami w USA wiele mnie nauczyła. Zawsze może być lepiej, ale mój wynik w tak doborowym towarzystwie jest obiecujący i daje nadzieję na przyszłość. Dziękuję za wsparcie wszystkim kibicom z Polski”.

Triumfatorem tegorocznego Sun Bowl Western Refining College All-America Golf Classic został Zack Jaworski (USA, 371. WAGR) z wynikiem -6. Na drugiej pozycji (-4) uplasowało się aż trzech zawodników: Matthias Schwab (Austrai, 16. WAGR), Zachary Wright (USA, 186. WAGR) oraz Claudio Correa.

41. edycja zawodów, organizowanych nieprzerwanie od 1976 roku, odbyła się na polu El Paso (par 71) w Teksasie, USA.  Tiger Woods, Phil Mickelson, czy Ricky Barnes tylko niektórzy z uczestników tego turnieju w poprzednich latach, którzy osiągnęli niemałe sukcesy w późniejszej zawodowej karierze.