Adrian Meronk nominowany do tytułu „Młody Talent 2015”

19 listopada 2015

Adrian Meronk znalazł się w gronie nominowanych w kategorii Młody Talent 2015 w ramach 63. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska. Głosowanie zakończy się 30 grudnia.

Najlepszy polski golfista-amator zajmuje obecnie 60. pozycję w Światowym Rankingu Amatorów WAGR i plasuje się na 41. miejscu uniwersyteckiego rankingu Golfweek. Miniony rok może zaliczyć do bardzo udanych.

Jako pierwszy Polak w historii znalazł się w czołowej „50-ce” WAGR oraz po raz pierwszy Polska miała swojego reprezentanta w tak prestiżowych turniejach jak Palmer Cup (amatorski odpowiednik słynnego Pucharu Rydera), U.S. Amateur (najważniejszy światowy turniej dla golfistów-amatorów) czy Western Refining (turniej gwiazd ligi NCAA).

Jak sam wspominał, jego udział w plebiscycie to ogromny zaszczyt: „Nominacja w kategorii Młody Talent 2015 w plebiscycie, który cieszy się tak długą tradycją, to dla mnie ogromne wyróżnienie. Trzymam kciuki za wszystkich wyróżnionych. Uważam, że jest to przede wszystkim docenienie mojej ciężkiej pracy w ostatnich latach. Pracy, która przynosi efekty i pozwala promować Dolny Śląsk zarówno w turniejach krajowych, jak i zagranicznych. Jestem związany z klubem Toya G&CC, a do Wrocławia zawsze wracam z przyjemnością, aby zregenerować się po trudach sezonu”.

Meronk jest czołowym zawodnikiem NCAA i liderem akademickiej drużyny ETSU Buccaneers Tennessee. Otrzymał m.in. tytuł Golfisty Roku Konferencji Południowej. Ponadto, wywalczył 8. miejsce w Jones Cup – turnieju dla 80 najlepszych zawodników rozgrywek uniwersyteckich. Reprezentował Europę w corocznym starciu z USA w ramach prestiżowego Palmer Cup i uzyskał najlepszy wynik w swojej drużynie.

W U.S. Amateur doszedł do 1/32 finału. W rywalizacji wystąpiło aż 312 najlepszych golfistów-amatorów na świecie. Rozgrywki w 2015 r. zakończył mocnym akcentem. Znalazł się wśród 22 najlepszych młodych graczy w USA i wywalczył 5. miejsce w Sun Bowl Western Refining.

Jak można głosować?

– klikając na GazetaWroclawska.pl przy nazwisku wybranego kandydata
– za pośrednictwem aplikacji na Facebooku
– wysyłając pod numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT ) sms o treści: mlody.2

Głosowanie w tej kategorii trwa do 30 grudnia 2015 do godz. 23.59.

Więcej informacji znajduje się na stronie plebiscytu: TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl

fot. strzalynafairway.pl