Po pierwszym dniu Szyja i Zaborowski na prowadzeniu PZG Masters

2 października 2015

Na polu w Siemianowicach Śląskich rozpoczął się dziś ostatni w tym sezonie turniej serii mistrzowskiej – Citi Handlowy XI PZG Masters. W turnieju bierze udział 53 zawodników, w tym 7 pań. Turniej potrwa do niedzieli, 4 października.

Najlepszy wynik, 75 uderzeń (+3), uzyskali dziś Jakub Szyja (Tyski KG) i Oskar Zaborowski (Toya G&CC). Obaj zawodnicy uplasowali się na pierwszym miejscu w klasyfikacji. Tuż za nimi, z 2 uderzeniami więcej, znajduje się Jan Piętka (Toya G&CC).

„Pole golfowe było bardzo dobrze przygotowane i green keeperowi należą się ukłony. Jeśli chodzi o grę, to byłato gra typowych błędów. Złe decyzje zaważyły, że wynik nie był czerwony. Liczę, że jutro będzie szansa na poprawę wyniku” – skomentował pierwsza rundę PZG Masters Jakub Szyja.

Wśród kobiet najniższy wynik zagrały Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC) i Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC) – 84 uderzenia (+12). Drugie miejsce zajmuje reprezentantka Tyskiego KG Aleksandra Wiatr (+16), a trzecie, z wynikiem 90 uderzeń, Zofia Wójcik (KG Lisia Polana).

Najmłodszym zawodnikiem jest dziesięcioletni Maciej Janusiewicz z Tyskiego KG, dla którego był to pierwszy występ z żółtych tee.

„Druga dziewiątka poszła mi gorzej, ale jestem zadowolony. Mam nadzieję, że jutro zagram lepiej” – powiedział po rundzie dziesięciolatek.

Drugi dzień rozgrywek rozpocznie się jutro o 10:00. O kolejności startu zawodników decyduje wynik uzyskany w rundzie pierwszej.

Finał turnieju zaplanowany jest na niedzielę. Podczas ceremonii zostaną uhonorowani nie tylko jego zwycięzcy, ale również triumfatorzy indywidualnych kategorii rankingowych – juniorskich (juniorzy/juniorki , junior młodszy/juniorka młodsza, młodzicy/młodziczki oraz chłopcy/dziewczęta) i seniorskich (19-30, mid-amatorzy i seniorzy), zwycięzcy kategorii głównej kobiet i mężczyzn oraz Klubowego Pucharu Polski i Klubowego Pucharu Polski Juniorów.

Wyniki dostępne TUTAJ.

Więcej na polishchampionships.pl.

Fot. strzalynafairwayu.pl