Nowi mistrzowie regionów wyłonieni

14 października 2015

W dniach 26-27 września na dziesięciu polach golfowych w całej Polce oraz w dniach 10-11 października na Pomorzu odbyły się już po raz ósmy mistrzostwa regionów. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 485 zawodników.

Mistrzostwa Mazowsza odbyły się na polu Lisia Polana i odnotowały największą frekwencję – 86 uczestników. Najlepszym z tego grona okazał się zawodnik First Warsaw G&CC Bartosz Myszka, który wynikiem 146 wywalczył tytuł mistrza. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Piotr Robełek (First Warsaw G&CC) i Piotr Malesa (KG Lisia Polana).

W Kalinowych Polach, w których liczba uczestników była niewiele mniejsza (70), tytuł mistrza regionu lubuskiego zdobył Oskar Zaborowski (Toya G&CC) z rezultatem 156 dystansując o dziesięć uderzeń Ireneusza Sęka (Wielkopolski Klub Sportowy Stowarzyszenie). Trzecie miejsce na podium zajął zawodnik klubu gospodarzy Michael Kobriger.

Amber Baltic GC i Binowo Park GC gościły Mistrzostwa Regionu Zachodniopomorskiego, w których udział wzięło prawie 60 miłośników golfa. Triumfowali zawodnicy Binowa. Zwyciężył Marek Góra – 157 uderzeń, a tuż za nim, z jednym uderzeniem więcej, uplasował się Krzysztof Boniewski. Na trzeciej pozycji ulokował się Szymon Olszewski – 160.

Na Śląsku turniej odbył się na 9-dołkowym polu Armada GC. Mistrzem regionu śląskiego został Wojciech Łoposzko (Armada GC). Drugie miejsce przypadło juniorowi reprezentującemu Tyski KG – Karolowi Zdziebczokowi, przed zawodnikiem z Gliwickiego KG – Włodzimierzem Pawlikiem. Tytuł mistrzyni obroniła Karolina Dobrowolska (Tyski KG).

„Mistrzostwa Śląska odbyły się na naszym polu po raz pierwszy, co cieszy i mobilizuje do dalszego rozwoju golfa w naszym regionie. Tytuł obronili z zeszłego roku – Karolina Dobrowolska i Wojtek Łoposzko, a wszyscy zachwalali doskonale przygotowane pole i wspaniałą atmosferę podczas dwóch dni gry” – podsumował turniej Jakub Gustaw, menadżer pola Armada GC.

Tytułem mistrzowskim regionu Warmii i Mazur po jednej rundzie gry na polu w Naterkach mógł poszczycić się Cezary Łosko (Mazury G&CC). Lech Sokołowski (Sierra GC) i Sławomir Hruboń (Mazury G&CC) zajęli odpowiednio druga i trzecią lokatę.

W Małopolsce mistrzostwa rozegrano najpierw na obiekcie Royal Kraków G&CC, a następnie w Kraków Valley G&CC. Najlepiej na obu polach poradził sobie Dominik Kępa (Kraków Valley G&CC) – nowy mistrz regionu małopolskiego. Razem z Mistrzostwami Małopolski rozgrywane były Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej, których triumfatorem został Ernest Młynarski (Warsaw Golf Links).

W Modrym Lesie zagrało ponad czterdziestu zawodników aspirujących do miana mistrza wielkopolski. Ta sztuka udała się Michałowi Kasprowiczowi (Wielkopolski Klub Sportowy Stowarzyszenie). Natomiast na Lubelszczyźnie najlepszym zawodnikiem regionu, po dwóch rundach na polu Wierzchowiska G&CC, został reprezentant gospodarzy, 16-letni junior Seweryn Garamaj.

O jego sukcesie opowiedziała Dorota Cioczek z klubu Wierzchowiska G&CC: „Po pierwszym dniu Seweryn uzyskał znaczną przewagę nad współzawodnikami i udało mu się ją utrzymać. Zagrał dwie wspaniałe rundy: 72 i 79 uderzeń. Zdobył najlepszy wynik w swojej krótkiej karierze golfowej. Podczas mistrzostw również swoją rekordową rundę zagrał Wojciech Chyliński – kapitan kadry juniorów Klubu Golfowego Wierzchowiska. Obaj chłopcy rozpoczęli swoją przygodę z golfem dwa lata temu dzięki ich nauczycielce w-f Małgorzacie Śniadowskiej- Siwek, która jest wspaniałym pedagogiem i instruktorem golfa”.

Natomiast wyjątkowo mistrzostwa województwa pomorskiego rozegrane zostały w dniach 10-11 października. Mistrzem Pomorza, po dwóch dniach rywalizacji na polu Sierra GC, został Lech Sokołowski.

Maria Troszyńska ze Sierra GC przyznała, że pogoda nie rozpieszczała zawodników: „Do rywalizacji w mistrzostwach województwa pomorskiego stanęło poza członkami SGC bardzo wielu graczy okolicznych klubów, w szczególności z Tokar. Zawodnicy rywalizowali podczas dwóch dni turnieju w bardzo niełatwych warunkach, ponieważ po nocnych przymrozkach temperatura nie przekraczała 6 stopni, a chwilami padał deszcz”.

Mistrzostwa Regionów wyłoniły najlepszych zawodników w danym obszarze Polski. Tegoroczne rozgrywki cieszyły się wysoką frekwencją, a także uzyskały wiele pozytywnych recenzji  od graczy i organizatorów. Kolejna edycja zawodów odbędzie się już za rok.

Fot. strzalynafairwayu.pl