Ladies Golf Tour Masters zakończył kobiecy cykl rozgrywek

4 października 2015

W dniach 26-27 września na polu First Warsaw G&CC zakończył się Ladies Golf Tour Masters – ostatni z 13 turniejów cyklu organizowanego specjalnie dla pań przez Komisję Golfa Kobiecego PZG. Zwyciężczynią zawodów została Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC), natomiast triumfatorką całej serii Anette Jaklund (Binowo Park GC).

Seria Ladies Golf Tour organizowana jest przez komisję wraz z poszczególnymi klubami golfowymi. Zawody mają kategorię III w rankingu PZG, a turniej masters kategorię II. Turnieje adresowane są do wszystkich kobiet bez względu na wiek i prezentowane umiejętności golfowe. Ich celem jest bowiem, poza sportową rywalizacją, integracja dobrych i słabszych zawodniczek.

W finałowej rundzie o zwycięstwo walczyły Rhea Wiatr (Warsaw Golf Links) z Elżbietą Panas. Obie panie w pierwszym dniu rozgrywek zagrały 89 uderzeń, a na kolejnych miejscach Anette Jaklund  i Maria Mitukiewicz (Mazury G&CC) goniły liderki z wynikiem 92. Ostatecznie to Panas wygrała kończąc zawody łącznym rezultatem 174 (85 w drugim dniu) i wyprzedzając Wiatr o osiem uderzeń.

W klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu Ladies Golf Tour najwięcej punktów zdobyła Anette Jaklund. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Sławomira Konieczna i Elżbieta Panas. Nagrodą główną jest wpisowe na turniej Polonia Open 2016 w Palm Beach, USA, który odbędzie się w dniach 23 – 26 lutego 2016 r.

Elżbieta Panas, triumfatorka LGT Masters przyznała, że była pod wrażeniem pozostałych zawodniczek: „Bardzo fajnie, że cykl LGT istnieje. Bardzo cieszy fakt, że zawodniczki przyjeżdżają z różnych regionów kraju. Z podziwem patrzyłam na koleżanki, które grały z wyższymi hcp i mierzyły się z wyzwaniem jakim jest pole w Rajszewie, jedno z najtrudniejszych w Polsce. Jestem bardzo zadowolona z wygranej i, przede wszystkim, wyniku. Bardzo serdecznie chciałabym pogratulować Anette Jaklund i Sławce Koniecznej. One zagrały najwięcej turniejów LGT 2015 i od początku były na prowadzeniu klasyfikacji”.

Przewodnicząca KGK Brygida Morańska podsumowała całą serię, która rozgrywała się od maja: „W tegorocznym Ladies Golf Tour wzięło udział ponad 230 uczestniczek z całego kraju. Znakiem szczególnym Masters jest gra we flajtach pań o zróżnicowanych HCP gry. Zważając na to, że bierze w nim udział coraz więcej zawodniczek z zieloną kartą, spełnia on swoją rolę edukacyjną. Bardzo dobre zawodniczki grając razem z początkującymi, dają okazję do podpatrywania pięknych uderzeń oraz praktycznej nauki i prawidłowego stosowania zasad i reguł w trakcie rundy. Jest to dobra okazja do wzajemnego poznania i integracji. Nagrody w całym cyklu Ladies Golf Tour są ufundowane przez firmę Dr Irena Eris. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana również w przyszłości”.

Kolejna edycja Ladies Golf Tour już w przyszłym roku.

Klasyfikacja stroke play brutto:

  1. Elżbieta Panas
  2. Rhea Wiatr
  3. Maria Mitukiewicz

Klasyfikacja stroke play netto:

  • Grupa 1: Brygida Morańska, Anette Jaklund, Sławomira Konieczna
  • Grupa 2: Clara Nam, Anna Woźniak, Monika Kasprolewicz
  • Grupa 3: Agnieszka Kmit, Małgorzata Rudnicka, Bożena Dekert
  • Grupa 4: Irene Tavi, Paulina Król-Krawczyk, Agnieszka Czykieta

Klasyfikacja końcowa LGT 2015:

  1. Anette Jaklund
  2. Sławomira Konieczna
  3. Elżbieta Panas

Fot. strzalynafairwayu.pl