Polacy dobrze rozpoczęli kolejny sezon akademicki w USA

17 września 2015

Adrian Meronk (Toya G&CC) i Mateusz Gradecki (Gradi GC) reprezentujący East Tennessee State Unniversity, zainaugurowali sezon rozgrywek akademickich turniejem Gopher Invitational. Zawody odbyły się w dniach 13-14 września na polu Windsong Farm GC (par 71) w Playmouth w stanie Minnesota. Obaj zawodnicy zakończyli turniej na 17 miejscu.

Do rywalizacji przystąpiło 81 zawodników reprezentujących 16 drużyn uniwersyteckich, w tym ETSU dla której był to pierwszy występ w tym turnieju. Debiut można zaliczyć do udanych – drużyna Bukanierów uplasowała się na 7 miejscu z sumą 890 punktów.

„Na turniej pojechaliśmy z myślą o powtórce startu z zeszłego roku, gdzie wygraliśmy w Inverness Intercollegiate. Niestety nie udało się, ale to dopiero pierwszy start w tym sezonie akademickim i na pewno nie spuścimy głów po takim początku” – powiedział Mateusz Gradecki (584. WAGR) po zakończonym turnieju.

Adrian Meronk (32. WAGR) zakończył pierwszą rundę z wynikiem par pola (71). Dwa kolejne rezultaty, 73 i 77, uplasowały go na 17 pozycji.

„Pole i warunki były bardzo ciężkie, ale jestem zadowolony z pierwszego dnia. Ostatniego dnia coś mi nie wyszło. Do końca jeszcze nie wiem co. Czułem, że gram dobrze, ale wyniku nie było. Na pewno celem na ten sezon jest kontynuacja dobrej formy i walka o zwycięstwo w każdym turnieju głównym, a także dojście do finału NCAA” – skomentował swój występ Meronk.

Przy okazji nowego sezonu najlepszy polski golfista amator podsumował poprzednie osiągnięcia: „Ubiegły rok był dla mnie wyjątkowy z wielu względów. Przede wszystkim, wszedłem na wyższy poziom sportowy i byłem w stanie nawiązać wyrównaną walkę z najlepszymi golfistami-amatorami w Stanach Zjednoczonych. To już jednak przeszłość, a przede mną kolejne wyzwania. Chcę zadomowić się w czołówce i w każdym turnieju walczyć o zwycięstwo. Szczególnie, że przede mną ostatni rok w roli amatora. Dobry sezon w NCAA na pewno przełoży się na zaproszenia do gry w zawodowych turniejach”.

Drugi Polak grający w barwach ETSU, Mateusz Gradecki rozpoczął turniej od rezultatu 77 (+6). Druga i trzecia runda były wyrównane – podwójny wynik 72 i końcowe +8 uderzeń zapewniły mu to samo miejsce co Meronkowi.

„Co do mojego indywidualnego występu to przyznam, że jestem dość zadowolony z tego jak się pozbierałem po fatalnym starcie. Trzymałem się swojego planu i próbowałem nie uciekać myślami do przodu, co na pewno pomogło mi pozbierać się po starcie tego typu. Celem na ten rok jest zakwalifikować się do drużyny europejskiej na Palmer Cup oraz zwyciężać turnieje zarówno indywidualnie jak i drużynowo” – dodał Gradecki.

Triumfatorami turnieju zostali w klasyfikacji indywidualnej Max McGreevy (-6; 70, 70, 66), a w klasyfikacji drużyn akademickich jego uczelnia Uniwersytet w Oklahomie (854).

Kolejny występ Meronka i Gradeckiego już w przyszłym tygodniu (21-22 września) podczas Inverness Intercollegiate Invitational, który odbędzie się w Toledo, w stanie Ohio.

Zawodnik z Gradi GC zapowiada, że nadchodzący sezon będzie pełen emocji: „Czuję, że ja, jak i drużyna zmierzamy w dobrym kierunku i jesteśmy gotowi na bycie w ścisłej czołówce drużyn w kraju. Na następnym turnieju będziemy bronić tytułu z ubiegłego roku, także jest o co walczyć. Zapowiada się bardzo emocjonujący sezon”.

National Collegiate Athletic Association (NCAA) to organizacja zrzeszająca ponad 1200 instytucji zajmująca się organizacją zawodów sportowych uczelni wyższych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. NCAA reguluje rozgrywki ligowe na szczeblu międzyuczelnianym w m.in. w golfie. W ramach rozgrywek akademickich na zawodników ETSU czeka w sumie 12 turniejów oraz finały regionalne i krajowe.

Wyniki TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl