Po pierwszym dniu Czeszka na prowadzeniu MP kobiet

4 września 2015

Na polu Gradi GC rozpoczęły się dziś Citi Handlowy XI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet. W turnieju bierze udział 60 zawodniczek, w tym 15 pań z zagranicy. Najlepszy wynik, 68 uderzeń (-3), uzyskała dziś Hana Ryskova (Park Golf Klub Ostrava) z Czech.

W tym roku, na wniosek Komisji Golfa Kobiecego, panie grają część dołków z żółtych, a część z czerwonych tee. Decyzja została umotywowana zwiększeniem prestiżu turnieju i podniesieniem poziomu rywalizacji.

Przez trzy dni zawody rozgrywane będą w formacie stroke play. Komitet turniejowy, uwzględniając liczbę uczestniczek, zadecydował, że nie będzie cuta. Oznacza to, że wszystkie panie zagrają trzy rundy.

Po pierwszej rundzie pierwsze miejsce w klasyfikacji zajmuje Czeszka Hana Ryskova (-3). Dwa uderzenia mniej i drugie miejsce przypadły Austriaczce Amelie Svejda (GC Salzburg). Obie panie jako jedyne uzyskały dziś rezultaty poniżej par pola. Trzeci wynik należy do Neli Halaburdová (GC Eden Beroun) z Czech, która zagrała na par pola (71).

W rozgrywkach biorą udział zeszłoroczne wicemistrzynie mistrzostw Polski, siostry Lunačkove (Golf Klub Týn nad Vltavou). Františka zagrała +2 i zajmuje miejsce tuż za czołową trójką. Johana jest na miejscu 7 z rezultatem 75 uderzeń (+4).

Wśród Polek najniższe wyniki uzyskały mistrzyni Polski midamatorek Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) i wicemistrzyni juniorek Maria Żrodowska (Tokary GC). Obie zawodniczki zajmują ex aequo 10 miejsce z rezultatem 77 uderzeń (+6).

„Dobrze mi się dziś grało. Miałam bardzo fajny flajt z dwoma Włoszkami. Ostatnio grałam w Gradi na Faldo, a dziś odkryłam miejsca na polu, o których nie miałam pojęcia. Jutro zamierzam grać swoje. Czas najwyższy się ogarnąć i zacząć grać swojego golfa. Mam nadzieję, że jutro będę walczyć lepiej i wynik będzie niższy” – powiedziała po skończonej rundzie reprezentantka Tokar.

Przed zawodniczkami druga runda mistrzostw Polski kobiet. Turniej potrwa do niedzieli, 6 sierpnia.

Więcej informacji na polishchampionships.pl
Livescoring dostępny TUTAJ.
Wyniki dostępne TUTAJ.
Tee time’y dostępne TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl